Відкрита лекція Шквирі Н.О. у ІІ семестрі 2020-2021  н.р. з дисциплини “Економіка, підприємництво, маркетинг”

В межах дисципліни «Економіка, підприємництво, маркетинг» 2 березня 2021 року доцентом кафедри маркетингу, к.е.н., Шквирею Н.О. було проведене відкрите лекційне заняття на тему «Бізнес-планування підприємницької діяльності» для студентів 3 курсу спеціальності «Агрономія».

На занятті були присутні представники професорсько-викладацького складу кафедри маркетингу, зокрема к.е.н. доцент Куліш Т.В., к.е.н. доцент Коноваленко А.С., асистент Марчук А.С.

Викладачем було розкрито  основні цілі та етапи бізнес-планування, визначено структуру бізнес плану та розглянуто бізнес-план аграрного підприємства.

Лекцію супроводжував влучно підібраний різноманітний презентаційний матеріал, що дозволило лекторові застосовувати прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування і зберегти стійку увагу слухачів на протязі всього заняття. У процесі викладання матеріалу лектором на протязі всього заняття з метою встановлення зворотного зв’язку з аудиторією і закріплення отриманих знань звертається увага на участь студентів в обговоренні питань, що розглядаються.

Заняття було проведене на високому навчально-методичному рівні й одержало схвальні відгуки, зокрема відзначено професіоналізм та вміння зосередити увагу слухачів на головних положеннях матеріалу лекції, створити творчу та робочу атмосферу.

Головну увагу в лекції приділено розкриттю сутності бізнес-планування аграрних підприємств, розглянуто структуру бізнес-плану підприємства.  Лекція витримана в строгій логічній формі і повністю відповідає робочій програмі дисципліни. Структура лекції чітка, в ході лекційного заняття розглянуті всі намічені питання теми. Час лекції розподілений раціонально. Матеріал відкритої лекції має чітко сформульовану зв’язок з практичними прикладами в області бізнес-планування підприємницької діяльності аграрних підприємств, що забезпечує міцне формування професійних знань здобувачів вищої освіти. Викладач володіє хорошим зворотним зв’язком з аудиторією. Студенти групи брали активну участь в обговоренні поставлених питань в рамках досліджуваної теми. В цілому лекція була прочитана на високому науково-методичному рівні, повністю відповідає сучасним уявленням про розглянуті питання і вимоги, що пред’являються до викладачів вищої школи.

к.е.н. доцент Коноваленко А.С.

Слід відзначити високий професіоналізм та педагогічну майстерність Шквирі Н.О., а також важливість представленого лекційного матеріалу для здобуття здобувачами вищої освіти необхідних компетентностей для професійної діяльності за обраною спеціальністю. Також можна відмітити прогресивний інноваційний формат проведення лекції, її високий науково-теоретичний та методичний рівень, актуальність та креативність. Студенти активно приймали участь у лекції, наводили приклади. Лектор повністю розкрив зміст кожного питання, а мультимедійна презентація посилила зрозумілість, логічність і повноту викладення матеріалу лекції.
Загалом лекція досягла своєї мети, проведена на належному науково-теоретичному і методичному рівні та відповідає сучасним вимогам вищої школи.

асистент Марчук А.О.

Лекційне заняття  Шквирі Н.О. з дисципліни «Економіка, підприємництво, маркетинг» на тему  «Бізнес-планування підприємницької діяльності» прочитано відповідно тематичного плану робочої програми дисципліни. Викладання матеріалу здійснювалося дистанційно з використанням Zoom – платформи. Основні положення лекції демонструвалися у творчо розробленій презентації. Шквиря Н.О. вільно володіє навчальним матеріалом й методикою його викладання, структура лекції чітка й логічно продумана. Висвітлення навчального матеріалу супроводжувалося наведенням конкретних практичних прикладів. Всі студенти активно прийняли участь в обговоренні матеріалу та виконанні творчих завдань.  Лекція прочитана на високому науковому і навчально-методичному рівні та відповідає вимогам вищої школи.

к.е.н. доцент Куліш Т.В.