Зачекайте,
йде завантаження
м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18 Кабінет 2.405 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: dekanat.feb@gmail.com

Історія кафедри “Фінанси, банківська справа та страхування”

Історія кафедри “Фінанси, банківська справа та страхування”

27 вересня 1999 року наказом ректора академії в результаті поділу кафедри “Бухгалтерський облік” була створена кафедра “Аналіз і фінанси”. Кафедру очолила к.е.н., доцент Коба Катерина Євстафіївна.

 
2001 р. – Яцух Олена Олексіївна захистила кандидатську дисертацію на тему “Форми агропромислової інтеграції в садівництві та основні напрямки їх вдосконалення”
2002 р. – кафедру очолила к.е.н., доцент Синяєва Людмила Василівна.
2004 р. – Якушева Інна Євгенівна захистила кандидатську дисертацію на тему “Економічна ефективність виробництва, переробки та реалізації м’ясо-молочної продукції”

2006
2006 р. – перший випуск студентів спеціальності “Фінанси і кредит”

 
2006 р. – Рубцова Наталя Миколаївна захистила кандидатську дисертацію на тему “Формування матеріальної основи мотивації праці в сільському господарстві”
вересень 2006 р. – була проведена І Міжнародна науково-практична конференція “Фінансування та кредитування аграрного сектору: проблеми та перспективи” в смт Кирилівка

2007
2007 р. – кафедра “Аналіз і фінанси” була реорганізована – були створені кафедри “Фінанси і кредит” та “Аналіз і контролінг”
Починаючи з вересня 2007 року кафедру фінансів і кредиту очолює кандидат економічних наук, доцент Яцух Олена Олексіївна.

 
Кафедра переїхала на 4 поверх 2 корпусу ТДАТУ.
2007 р. – Захарова Наталія Юріївна захистила кандидатську дисертацію на тему “Економічна ефективність виробництва плодів та кісточкових культур і основні організаційно-економічні чинники її підвищення”
2007 р. – Бабенко Вікторія Геннадіївна захистила кандидатську дисертацію на тему “Страхування фінансових ризиків як механізм надання гарантій суб’єктам підприємницької діяльності”
30 серпня 2007 р. – доцент кафедри фінансів і кредиту Полудненко Лідія Андріївна була нагороджена знаком “Відмінник аграрної освіти та науки” ІІІ ступеня

2008
2008 р. – на кафедрі фінансів і кредиту почав роботу комп’ютерний клас.
28-28 березня 2008 р. – студентка напряму підготовки “Фінанси і кредит” Зінченко А. В. прийняла участь в міжнародній конференції молодих вчених та студентів “Інноваційні процеси економічного і соціально-культурного розвитку: вітчизняний та зарубіжний досвід”, що відбулася в Тернопільському національному економічному університеті. Вона була нагороджена грамотою за кращу доповідь.

2009
07-08 вересня 2009 р. – була проведена ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Фінансування та кредитування аграрного сектору: проблеми та перспективи”, присвячена 10-річчю кафедри «Фінанси і кредит»
За результатами 2009 року кафедра фінансів і кредиту була визнана кращою в університеті, фотографія була розміщена на дошці пошани.


18 грудня 2009 р. – Лагода Євгенія Юріївна захистила кандидатську дисертацію на тему “Формування фінансової стійкості аграрних підприємств”

2010
4 березня 2010 р. – Когут Інна Анатоліївна захистила кандидатську дисертацію на тему “Формування доходів місцевих бюджетів в умовах підвищення самостійності регіонів”

2011
25 січня 2011 р. – асистент кафедри фінансів і кредиту Косторной Сергій Володимирович захистив кандидатську дисертацію на тему “Управління капіталом у сільськогосподарських підприємствах в умовах орендних відносин”
18 червня 2011 р. – почав роботу сайт кафедри фінансів і кредиту http://fin-kr.at.ua
13 липня 2011 р. – асистент кафедри фінансів і кредиту Чкан Ірина Олександрівна захистила кандидатську дисертацію на тему “Розвиток соціально-економічного потенціалу галузевого страхування в Україні”
27 вересня 2011 р. – студенти спеціальності “Фінанси і кредит” ТДАТУ Кірчев Олександр Васильович (51 ФК), Приходько Анастасія Вікторівна (11 МБ ФК), Овчаренко Олена Вікторівна (11 МБ ФК) увійшли до ТОП-100 найкращих студентів України за результатами Восьмої Всеукраїнської студентської олімпіади з банківської справи, що проводить UniCredit Bank.
24-25 листопада 2011 р. – студентка групи 11 МБ ФК Приходько Анастасія Вікторівна прийняла участь у Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції “Студентська молодь та сучасна аграрна наука”, що відбулася у Львові, та була нагороджена почесною грамотою за кращу доповідь. Тема доповіді: “Вдосконалення механізму здійснення регуляторної політики на рівні органів місцевого самоврядування” (науковий керівник – к.е.н., доцент кафедри “Фінанси і кредит” Когут Інна Анатоліївна).

2012
1-3 березня 2012 р. – студент магістратури напряму підготовки «Фінанси і кредит» Дмітров Олександр Віталійович прийняв учать в II (фінальному) турі V Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Страхування», який проводився в Національному університеті державної податкової служби України (м. Ірпінь Київської області) та був нагороджений дипломом III ступеня
20-22 березня 2012 р. – студенти напряму підготовки “Фінанси і кредит” ТДАТУ прийняли участь в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності “Фінанси, грошовий обіг і кредит”, що відбувся в Національному університеті державної податкової служби України (м. Ірпінь Київської області).
Дипломами ІІІ ступеня були відзначені наукові роботи:
Приходько Анастасії Вікторівни (група 11 МБФК), тема дослідження “Фінансова безпека місцевих бюджетів та напрями її забезпечення в сучасних умовах”, науковий керівник – к.е.н. Когут Інна Анатоліївна;
Конопелько Лілії Петрівни (група 51 ФК), тема дослідження “Антикризове фінансове управління аграрними підприємствами” науковий керівник – к.е.н. Лагода Євгенія Юріївна.
22-23 березня 2012 р. – студенти напряму підготовки «Фінанси і кредит» ТДАТУ прийняли участь у XIV Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми розвитку фінансової системи України в умовах глобалізації», яка проводилася на базі Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського у м. Сімферополі.
За результатами конференції були відзначені:
Дипломом ІІ ступеня – Кокко Світлана Ігорівна (11 МБФК, науковий керівник – Сенік В. М.)
Дипломом ІІІ ступеня – Демченко Олена Володимирівна (11 МБФК, науковий керівник – к.е.н., доцент Яцух О. О.)
Дипломом ІІІ ступеня – Остроконь Алла Михайлівна (11 МБФК, науковий керівник – к.е.н., доцент Рубцова Н. М.)
Грамотою за творчий підхід до досліджуваної проблеми – Каракай Дар’я Андріївна (11 МБФК, науковий керівник – к.е.н. Косторной С. В.)
5 квітня 2012 р. – студенти напряму підготовки “Фінанси і кредит” ТДАТУ прийняли участь в VI Міжнародній науково-практичній конференції “Інноваційні ідеї молоді в соціально-економічному розвитку України ХХІ століття”, що відбулася в Запорізькому національному університеті.
За найкращі доповіді були нагороджені:
Каракай Дар’я (11МБФК, науковий керівник – к.е.н. Косторной С. В.)
Конопелько Лілія (51ФК, науковий керівник – к.е.н. Лагода Є. Ю.)
Марценюк Юлія (31ФК, науковий керівник – к.е.н., доцент Яцух О. О.)
Овчаренко Олена (11МБФК, науковий керівник – к.е.н., доцент Якушева І. Є.)
Остроконь Алла (11МБФК, науковий керівник – к.е.н., доцент Рубцова Н. М.)
Приходько Анастасія (11МБФК, науковий керівник – к.е.н. Когут І. А.)
Яцина Ірина (11МБФК, науковий керівник – к.е.н. Захарова Н. Ю.)
24 травня 2012 р. – асистент кафедри фінансів і кредиту Радченко Наталія Геннадіївна захистила кандидатську дисертацію на тему “Механізм короткострокового кредитування сільськогосподарських підприємств комерційними банками України”
25 травня 2012 р. – відбулося підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу наукових робіт серед студентської молоді, організованого Національною конфедерацією профспілок України. Серед переможців були 5 студентів спеціальності “Фінанси і кредит” ТДАТУ:
Дмітров Олександр Віталійович (11МБФК) “Удосконалення методики оцінки інвестиційної привабливості аграрного підприємства” (науковий керівник – к.е.н. Чкан Ірина Олександрівна)
Кириченко Анна Володимирівна (51 ФК) “Проблеми фінансування системи соціального захисту України” (науковий керівник – к.е.н., доцент Яцух Олена Олексіївна)
Марценюк Юлія Вікторівна (31ФК) “Оцінка фінансової безпеки країни та основні напрями її зміцнення” (науковий керівник – к.е.н., доцент Яцух Олена Олексіївна)
Остроконь Алла Михайлівна (11МБФК) “Страховий захист господарств аграрного сектору економіки” (науковий керівник – к.е.н., доцент Рубцова Наталя Миколаївна)
Яросевич Ірина Олегівна (21ФК) “Особливості інфляції в Україні та аналіз чинників її виникнення” (науковий керівник – к.е.н., доцент Якушева Інна Євгенівна)
22 листопада 2012 р. – студентка магістратури спеціальності “Фінанси і кредит” ТДАТУ Корнишева Людмила Анатоліївна прийняла участь в Третьому фінальному етапі очних змагань Всеукраїнського конкурсу студентських проектів економічних реформ, який відбувся в Київському національному університеті ім. Т.Г. Шевченка. Ії проект “Баланс доходів і видатків бюджету як базис гармонійного розвитку суспільства” за напрямом “Реформування бюджетної політики” (науковий керівник – к.е.н. Когут Інна Анатоліївна) був відмічений дипломом ІІ ступеня.

2013
21-22 березня 2013 р. – студенти 3-4 курсу та магістри напряму підготовки «Фінанси і кредит» ТДАТУ прийняли участь в роботі науково-практичної конференції аспірантів та студенів, що проводилася у ТНУ ім. В.І. Вернадського у м. Сімферополі. Особливо відмічені доповіді магістрантів Зюбрій Тетяни, Ступки Катерини, Журавльової Анни, Корнішевої Людмили, Трачук Олені, Височиної Юлії, студентки 4 курсу – Марценюк Юлії. Вони нагороджені почесними грамотами.
18-19 квітня 2013 р. – студенти 3, 4 та 5 курсу та магістри напряму підготовки «Фінанси і кредит» ТДАТУ прийняли участь в роботі VII міжнародної студентської конференції «Управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави», що проводилася у Запорізькому національному університеті. Почесними грамотами за кращу доповідь були нагороджені магістранти Корнишева Людмила та Дмитрієв Павло, студентка 4 курсу – Агаркова Надія та студент 3 курсу – Лисяков Микита.
26 червня 2013 р. – асистент кафедри фінансів і кредиту Демченко Іван Володимирович захистив кандидатську дисертацію на тему “Фінансова безпека аграрних суб’єктів господарювання”

2014
19-21 березня 2014 р. – студентка магістратури зі спеціальності “Фінанси і кредит” ТДАТУ Гуменюк Вікторія Анатоліївна прийняла участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Фінанси, грошовий обіг і кредит», який відбувся у Національному університеті державної податкової служби України (м. Ірпінь Київської області). Її наукова робота “Страхування від нещасних випадків та його розвиток в Україні на прикладі ПрАТ СК “АХА Страхування” (науковий керівник к.е.н., доцент Рубцова Н. М.) була відзначена дипломом ІІІ ступеня.
19 травня 2014 р. – студентка групи 31ФК напряму підготовки “Фінанси і кредит” Топчанюк Олена Василівна, стала одним з переможців у Восьмому щорічному загальнонаціональному конкурсі – 2013/14 Стипендіальна програма “Завтра.UA”, організованому Всеукраїнською благодійною організацією “Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива”. Олена виконала конкурсну роботу на тему “Проблеми соціального розвитку сільських територій на прикладі Приморського району Запорізької області” під керівництвом доцента кафедри “Фінанси і кредит” Радченко Наталії

2015
22-24 квітня 2015 р. – студентки напряму підготовки “Фінанси і кредит” ТДАТУ Яросевич Ірина (11 МБФК) та Топчанюк Олена (41 ФК) прийняли участь в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності “Гроші, фінанси і кредит”, який відбувся в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Наукові роботи та їх доповіді були високо оцінені конкурсною комісією та відзначені дипломами ІІІ ступеня.
1 травня 2015 р. – розпочав роботу новий сайт кафедри http://www.tsatu.edu.ua/fk/
Листопад 2015 р. – започатковано проведення викладачами кафедри «Уроків фінансової грамотності» для учнів шкіл.

2016
12 лютого 2016 р. – за ініціативи кафедри фінансів і кредиту був проведений Науково-практичний семінар “Проблеми та особливості оподаткування сільськогосподарських підприємств у 2016 році”, в якому прийняли участь близько 100 осіб, серед яких були керівники та бухгалтери сільськогосподарських підприємств Мелітопольського, Якимівського, Приазовського, Михайлівського, Веселівського районів Запорізької області, співробітники управлінь агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, державної фіскальної служби, представники громадських організацій, викладачі ТДАТУ.
23-25 березня 2016 р. – студентка 5 курсу спеціальності «Фінанси і кредит» Лось Олена Віталіївна прийняла участь в фінальному етапі ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук зі спеціальності «Гроші, фінанси і кредит». За результатами захисту наукової роботи вона була нагороджена дипломом ІІІ ступеня.


30 червня 2016 р. – наказом ректора Таврійського державного агротехнологічного університету №83-ОД, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року №266 “Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти” та з метою підвищення якості професорсько-викладацького складу випускних кафедр університету, кафедра «Фінанси і кредит» перейменована на кафедру «Фінанси, банківська справа та страхування».
02 липня 2016 р. – асистент кафедри “Фінанси, банківська справа та страхування” Осипенко Світлана Олександрівна захистила кандидатську дисертацію на тему “Місцеві бюджети в умовах децентралізації фінансових ресурсів”

2017
4-7 квітня 2017 р. – студенти напряму підготовки “Фінанси і кредит” ТДАТУ Корхут Єгор та Бражко Олексій (41 ФК) прийняли участь в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «Державні фінанси», який відбувся в Харківському національному економічному університету імені Семена Кузнеця. Корхут Єгор посів 2 місце, Бражко Олексій – 4 місце у загальному рейтинговому списку.
29 травня 2017 року в ТДАТУ був проведений І Всеукраїнський семінар-практикум для керівників агропідприємств “Правові та податкові аспекти безпеки агропідприємства в сучасних умовах“, організований громадською спілкою “Аграрний союз України” та Таврійським державним агротехнологічним університетом за підтримки громадської організації “Інститут податкових реформ”. В семінарі прийняли участь більше 50 учасників, серед яких керівники та бухгалтери сільськогосподарських підприємств, фермери, викладачі ТДАТУ.

2018
3-4 квітня 2018 р. – студентка 2 курсу спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” Марченко Катерина прийняла участь в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності “Фінанси і кредит” у 2017/2018 навчальному році, який відбувся у Київському національному торговельно-економічному університеті. За результатами захисту наукової роботи вона була нагороджена дипломом ІІІ ступеня.
12 квітня 2018 р. – студентка 2 курсу спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” Марченко Катерина прийняла участь в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування” у 2017/2018 навчальному році, який відбувся у Київському національному торговельно-економічному університеті. За результатами захисту наукової роботи вона була нагороджена дипломом ІІ ступеня.

Залишити повідомлення для декана
×