Кураторська година присвячена темі «Булінг – відповідальність за законом» на кафедрі ПУАП

21 квітня 2021 року у групах 1, 2 та 3 курсів спеціальності “Публічне управління та адміністрування” кураторами Оленою Нестеренко, Юлією Вороніною та Світланою Плотніченко проведено бесіду на тему: «Булінг – відповідальність за законом»

Тема булінгу на сьогодні є резонансною. За даними досліджень, Україна увійшла до ТОП-10 країн із поширеною дитячою агресією. Відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення та ЗУ «Про освіту» булінг – це діяння, дії або бездіяльність учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
У закладах освіти мають захищати дітей під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, булінгу (цькування), приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю, запобігати вживанню ними та іншими особами на території закладів освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам.

Під час бесіди були розглянуті основні права та обов’язки здобувачів освіти у випадку виявлення такого явища, а також можливі способи їхнього захисту.