ЗУСТРІЧ СТУДЕНТСЬКОЇ РАДИ ФЕБ З КЕРІВНИЦТВОМ ФАКУЛЬТЕТУ

27 травня 2021 року відбулась зустріч в.о. декана факультету економіки та бізнесу  д.н.держ.упр., доцента Ганни Ортіної зі студентським активом факультету. Питання для обговорення стосувались аспектів організації освітнього процесу у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного.

У відкритому діалозі обговорювались найважливіші чинники організації ефективного навчального процесу, а саме: оцінка студентами якості викладання матеріалу на різних дисциплінах; рівень залучення інноваційних форм навчання; відвідування занять студентами; дотримання викладачами та студентами принципів доброчесності; шляхи покращення навчального процесу; про образ сучасного та ідеального викладача.

Представники студактиву звернули увагу на те, що викладання дисциплін на факультеті реалізується на високому рівні завдяки високій кваліфікації викладачів, залученню ними новітніх методик навчання та мультимедійного обладнання. Недоліком навчального процесу студенти вважають написання об’ємних конспектів, посилаючись на наявність освітнього порталу, де є вільний доступ до теоретичного матеріалу. Також, потрібну інформацію у будь-який час можна знайти у мережі Інтернет. Щодо цікавих та ефективних методик запам’ятовування інформації студенти зазначили перегляд тематичних відеороликів, розробку схем та таблиць, презентації за темами і т.д.

Авжеж, не оминули увагою і питання залучення студентів до активного студентського дозвілля. В ході обговорення з’явилась ідея впровадження комунікації студентів старших курсів з першокурсниками, призначення так званих кураторів серед студентів. Студактив одноголосно погодився з цією пропозицією, адже як ніхто знають скільки питань виникає у новоприбулих студентів.

Що стосується образу сучасного викладача, то студенти одноголосно назвали такі критерії: діалог лектора з аудиторією, зацікавленість у здобутках студентів, проведення дискусій, використання мультимедіа. Дані прийоми навчання студенти важчають більш ефективними, ніж монотонне читання лекцій та їх конспектування.

Важливе питання зустрічі стосувалось відвідування занять здобувачами вищої освіти та причини їх відсутності на заняттях онлайн чи офлайн. Було визначено ряд причин пропуску занять, серед яких зазначено: сімейні обставини, хвороби, погана якість Інтернету, зайнятість на роботі. Але, все ж таки, матеріал запам’ятовується краще під час лекцій, а не при самостійному опрацюванні.

В кінці зустрічі декан факультету зазначила, що планує проводити такі зустрічі частіше, з метою поліпшення якості надання освіти, адже є ще багато питань для обговорення.

Анастасія Нестерчук,

голова інформаційного сектору ФЕБ