ЗБОРИ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ

3 червня на факультеті економіки та бізнесу відбулися збори трудового колективу, на яких були присутні професорсько-викладацький склад кафедр факультету, студентський актив, а також керівництво університету в особі ректора та проректорів. На порядку денному стояло декілька питань, які потребували обов’язкового вирішення.

Захід почався із виступу декана факультету к.е.н., доцента Кармана Сергія Вікторовича, який презентував стратегію розвитку факультету на період 2019-2024 роки. Першим пунктом стратегії Сергій Вікторович зазначив розвиток спеціальностей факультету, що передбачає наступні заходи: проведення круглих столів для проектування освітніх програм, їх обґрунтування; розробка та запровадження силабусів окремих освітніх компонентів, забезпечення достатнього рівня професійної та академічної кваліфікації викладачів, запровадження практики залучення сумісників, збирання інформації щодо кар’єрного шляху випускників освітньої програми. Було звернуто увагу на календарний план акредитацій на 2020, 2021 та 2022 роки для відповідних кафедр.

Наступною складовою стратегії є профорієнтаційна робота: диверсифікація профорієнтаційна роботи, реалізація профорієнтаційних освітніх проектів для учнів випускних класів шкіл міста Мелітополя, підвищення якості вебсайту.

Крім того, важливою є, як зазначає Сергій Вікторович, грантова та проектна діяльність. На факультеті вже створено п’ять проектних груп – Erasmus+, проектна група з академічних грантів, з розвитку об’єднаних громад, з бюджетного фінансування наукових досліджень МОН та проектна група регіональних грантів. Закінчуючи свою доповідь, декан факультету також акцентував увагу на показниках професійної активності (створення навчальних посібників, монографій, публікації у Scopus).

Після Кармана С.В. виступив проректор з науково-педагогічної роботи, к.т.н., доцент Ломейко Олександр Петрович. Він наголосив, що варто приділити більше уваги якості підготовки фахівців шляхом виділення найважливішого безпосередньо на аудиторних заняттях та збільшення самостійного вивчення деяких тем дисциплін. Також, Олександр Петрович зазначив про необхідність ефективної профорієнтаційної роботи, яка на факультеті вже активно здійснюється.

Висловив декілька пропозицій й проректор з наукової роботи, професор, д.т.н. Надикто Володимир Трохимович. Проректор закликав професорсько-викладацький склад кафедр до проведення результативних досліджень, активізації наукової діяльності, частіше публікуватися у Scopus, тим самим практично реалізовувати стратегію факультету та університету в цілому.

Завершуючи обговорення стратегії, на зібранні виступив ректор ТДАТУ ім. Д. Моторного, професор, д.т.н. Кюрчев Володимир Миколайович. Він розглянув питання організації навчального процесу, підтримуючи думку Ломейко О.П., наголошував на співпрацю з роботодавцями. Крім того, ректор висловився про можливе майбутнє скасування вільного відвідування, необхідність збільшення набору на бакалаврат та магістратуру, а також про впровадження роботи з об’єднаними територіальними громадами.

Не менш важливою частиною зібрання було заміщення вакантних посад завідуючих кафедр підприємства, торгівлі та біржової діяльності; публічного управління, адміністрування та права й обліку і оподаткування. Звіт про свою роботу як завідуючого кафедри ПТБД презентувала к.е.н., доцент Болтянська Лариса Олексіївна, також зазначаючи про стратегію розвитку кафедри. Наступним було прослухано звіт та стратегію розвитку кафедри ПУАП завідуючої, д.н. з держ. управління, доцента Ортіної Ганни Володимирівни. Нову кандидатуру на посаду завідуючого було представлено по кафедрі обліку і оподаткування – к.е.н, доцент Сокіл Олег Григорович, який виступив зі стратегією розвитку кафедри. Після таємного голосування було прийнято рішення затвердити вищезазначені кандидатури на посади завідуючих кафедр.