Наукові видання

УДК: 37:338.4; DOI: 10.31388/2519-884X-2019-40-66-71

Назва УНІВЕРСИТЕТСЬКА ОСВІТА В СИСТЕМІ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ
Автор (и) Вронська С., аспірант Донецький національний університет імені Василя Стуса
s.vronska@donnu.edu.ua
Анотація У статті проаналізовано економічний аспект сучасного стану університетської освіти як вагомого чинника економічного зростання країни. Визначено основні проблеми функціонування вітчизняної вищої школи, насамперед проблему диспропорційності, недостатнього фінансування, невідповідності між здобутими у закладах вищої освіти компетенціях випускників та наявними запитами роботодавців. Автором досліджено існуючий науковий та інноваційний потенціал вищої школи в Україні, узагальнено особливості експорту освітніх послуг вітчизняними ЗВО. Запропоновано орієнтовні напрями розвитку вищої школи в Україні для її подальшого економічного зростання.
Ключові слова університетська освіта, економічний розвиток, ЗВО, фінансування, освітні послуги,
експорт освітніх послуг.
Завантажити pdf (C. 66-71)