ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСВІТНІ ТРАЄКТОРІЇ СТУДЕНТІВ: ОБГОВОРЕННЯ НОВИХ ПІДХОДІВ В ПОБУДОВІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПЛАНУ НА СТАРОСТАТІ ФАКУЛЬТЕТУ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ

Основним завданням вищого  закладу освіти є підготовка кваліфікованого фахівця, який поєднує в собі відповідні професійні та особисті якості. Важливими є їх академічна мобільність, здатність до самореалізації, відповідальність та самостійність.

Для формування саме такого фахівця освітньому процесу має бути притаманний студоцентризм.  Така спрямованість означає індивідуальність програм відповідно до інтересів студентів та тих навичок, які вони бажають здобути протягом навчання.

Здобувачі вищої освіти стають більш мотивованими до навчання, мають змогу поглиблено готуватись до майбутнього фаху, як наслідок, формують рівноправні відносини між студентом та викладачем. Таким чином, індивідуальна траєкторія навчання сприяє підготовці кваліфікованих кадрів, що відповідають вимогам ринку праці.

З метою інформування студентів про впровадження індивідуальної освітньої траєкторії 5 листопада 2019 року відбулася зустріч заступників декана факультету економіки та бізнесу з навчальної роботи к.е.н., доцентами Голуб Н.О. та Радченко Н.Г. зі старостами академічних груп.

На обговоренні були висунуті питання про індивідуальність програм та вибірковість дисциплін для здобувачів вищої освіти відповідно до «Положення про організацію освітнього процесу у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного». Кожен присутній мав можливість поставити питання та висловити власні думки.

Отже, навчання з принципом вибірковості дисциплін – це великий крок у майбутнє. Переваги студоцентрованої організації навчання проявляться під час трудової діяльності, коли від фахівців вимагатимуть самостійність, відповідальність, комунікативну грамотність та наполегливість.

Нестерчук Анастасія,

сектор журналістики студентської ради ФЕБ