Готуємо МКР! Вивчаємо можливості децентралізації! Якість та доступність адміністративних послуг у фокусі реформи!

У другому семестрі 2019-2020 року студенти групи 31 ФБ спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування” готують міждисциплінарну курсову роботу “Фінанси бюджетних установ та організацій”. Перед здобувачами стоїть задача всебічно дослідити особливості фінансового забезпечення соціально-економічного розвитку територій.

Кожен мешканець села чи міста має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, гарні дороги, чисті й освітлені вулиці. Але люди можуть впливати на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько.

Для цього в Україні відбувається децентралізація – передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей – органам місцевого самоврядування.

Вже у ході децентралізації спроможні громади отримали більш широкі повноваження, ресурси і відповідальність. Перелік послуг, які можуть надаватися на місцях, постійно розширюється. Мешканці громад очікують від місцевої влади зручних та якісних адміністративних послуг.

Сучасні Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) – єдине місце (приміщення), де можна отримати найнеобхідніші адміністративні послуги у комфортних умовах.

Про особливості роботи центрів надання адміністративних послуг, проблеми та перспективи організації їх діяльності розповіла студентам- фінансистам начальник ЦНАП м. Мелітополя Альохіна Наталя Петрівна.

Отриману інформацію студенти зможуть використати під час написання курсової роботи і запропонувати свої напрями підвищення якості надання адміністративних послуг населенню громад.