ФОРМУВАННЯ ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА НА ФАКУЛЬТЕТІ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ ТДАТУ ІМЕНІ ДМИТРА МОТОРНОГО

5 грудня 2019 року на факультеті економіки та бізнесу відбулось розширене засідання студентської ради факультету із заступником декана факультету з організаційно-виховної роботи Оленою Олегівною Васильченко з приводу основних засад та принципів формування освітнього середовища на факультеті економіки та бізнесу. На засідання були запрошені старости академічних груп та профгрупорги

Олена Олегівна зазначила, що основними принципами освітньої діяльності Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного є принципи справедливості, публічності, рівності прав і можливостей, відкритості, прозорості та толерантності. Одними із фундаментальних чинників формування освітнього середовища  є прозорість та публічність, саме вони відповідають за належне формування та виконання освітньої програми в університеті.

На вищезазначених засадах базується порядок формування академічного рейтингу успішності, з метою справедливого розподілу академічної стипендії. Порядок формування та вирішення питань щодо призначення та позбавлення академічної стипендії реалізується за «Положенням про порядок призначення та виплати стипендії студентам ТДАТУ».

Академічний рейтинг відображає рівень успішності та активної діяльності студента відносно інших студентів. Поняття успішності полягає у досягненні студентом високого рівня показників навчання, а активна діяльність розглядається як участь студента в житті факультету та університету в цілому.

Академічний рейтинг використовується з метою вирішення наступних завдань:

1. Визначення об’єктивного рівня підготовки студента
  2. Залучення студента до активної участі в культурно-масовій, спортивно-оздоровчій, науковій, інформаційній, навчальній та інших видах діяльності.
  3. Відображення ефективності виконання освітнього плану.

Процес формування академічного рейтингу успішності включає такі етапи:

I – розрахунок середньоарифметичного значення балів навчальної успішності студента з усіх навчальних дисциплін;

II – розрахунок додаткових балів за навчальну, культурно-масову, наукову, спортивну, соціальну діяльність;

ІІІ – перевірка достовірності досягнень студентів та відповідності зазначеного середнього балу.

На І етапі деканатом проводиться розрахунок середнього навчального балу, на ІІ етапі заступник декану з організаційно-виховної роботи здійснює розрахунок додаткових балів за різноманітні види студентської діяльності. А на ІІІ, вирішальному, етапі відбувається перевірка та затвердження розрахованих раніше балів деканом факультету.

Розрахунок рейтингових балів проводиться кожного навчального семестру і в обов’язковому порядку розміщується на сайті факультету, та є у вільному доступі для всіх студентів факультету та університету.

Учасники зустрічі задали заступнику декана велику кількість запитань, на які отримали повні обґрунтовані відповіді.

Студентська рада факультету економіки та бізнесу сподівається, що всю інформацію стосовно формування освітнього середовища на факультеті економіки та бізнесу буде донесено студентським активом до усіх зацікавлених у даному питанні студентів факультету.

Мазурова Ірина,
голова сектору журналістики студентської ради ФЕБ

Васильченко О.О.,

заступник декана ФЕБ з ОВР