20 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Цей пам’ятний день відзначається в Україні з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Наші відважні співвітчизники, які жертвою власних життів демонстрували щире прагнення українського народу жити у вільній, демократичній та незалежній державі.

Пам’ятний день встановлено Указом Президента України 11 лютого 2015 року  «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України. 104 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Героїв України, а три іноземці посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

З метою увічнення подій Революції Гідності, вшанування подвигу наймолодших Героїв Небесної Сотні – Героїв України –  Кабінет міністрів України 15 листопада 2017 р. прийняв постанову № 896 “Про заснування академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні”.

Постановою засновано 50 академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні для студентів та курсантів закладів вищої освіти державної форми власності, які здобувають вищу освіту за спеціальностями, за якими навчались студенти, що загинули під час революції Гідності.

Участь у конкурсі беруть студенти, які своєю активною громадянською позицією утверджують ідеали та цінності Революції Гідності.

Саме така студентка навчається на факультеті економіки та бізнесу – голова студентської ради факультету, студентка 3 курсу факультету економіки та бізнесу спеціальності 051 – “Економіка” ОР “Бакалавр” Тетяна Булгакова.

“Я великий патріот своєї країни. У цьому, напевно, я дуже схожа на свою маму, яка важкою працею відстоює цілісність і незалежність нашої Рідної України. Моя мама, Булгакова Ірина, вже п’ятий рік  знаходиться на території бойових дій, рятуючи життя нашим захисникам, й, тим самим, докладаючи усіх можливих зусиль для перемоги нашої улюбленої країни.

У моєму розумінні, люди, які справді люблять свою Вітчизну, ніколи не будуть сторонніми спостерігачами дій ворогів, які намагаються захопити нашу рідну землю!

Я підтримую цінності Революції гідності, постійно прививаю патріотизм до нашої Рідної України своїм знайомим, одногрупникам і тим, хто мене оточує. Я пишаюся нашою країною і вважаю, що кожен громадянин України має оцінювати всі позитивні і негативні фактори, які можна змінити в кращу сторону! Всі ми маємо докладати зусиль для росту і звеличення нашої країни!

Бо Україна – це ми, і тільки від нас залежить її подальший розвиток!

Адже патріот – це людина, яка постійно вболіває за свою країну й доводить це своїми вчинками, а ні пустими лозунгами та закликами!”, –  написала Тетяна у своєму мотиваційному листі.

Сьогодні Тетяна Булгакова отримує академічну стипендію імені Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського.

Наші студенти – справжні патріоти своєї країни!

Анастасія Нестерчук,

голова інформаційного сектору ФЕБ,