ЗВ’ЯЗОК НАУКИ З ВИРОБНИЦТВОМ

Для активізації інноваційної діяльності необхідна всебічна інтеграція науки і виробництва, яка сприятиме скороченню інноваційного циклу «наука – виробництво» за рахунок створення умов для швидкого впровадження наукових досягнень та підвищення на цій основі конкурентоспроможності суб’єктів господарювання. Одним з видів такої співпраці є укладання договорів між закладами вищої освіти та безпосередньо підприємствами на створення науково-технічної продукції.

В березні 2020 року до науковців Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного звернувся директор товариства з обмеженою відповідальністю «Колос» Олександрівського району Донецької області (с. Дмитро-Дар’ївка) Номеровський В.В. за допомогою в питанні підвищення рентабельності свого підприємства, яке має намір вийти на внутрішній ринок із запланованим асортиментом високорентабельних плодових культур, на які зберігається стабільний попит. В квітні 2020 року був укладений договір за темою: «Розробка бізнес-плану створення саду багаторічних насаджень», об’єктом якого є формування саду кісточкових культур – вирощування черешні, сливи і персика, а також створення розплідника плодових дерев.

Дослідження будуть виконуватися у відповідності з науково-технічною програмою ТДАТУ «Розробити науково-методичні основи формування та ефективного розвитку підприємництва в регіоні» (номер державної реєстрації 0116U002739). Призначений науковий керівник – к.е.н., доцент, завідувачка кафедри «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Болтянська Лариса Олександрівна, розроблений і затверджений календарний план проведення науково-дослідних робіт та підписаний протокол погодження договірної ціни науково-технічної продукції. Підсумком науково-дослідних робіт буде розроблений бізнес-план створення саду багаторічних насаджень, реалізація якого дозволить створити додаткові робочі місця.

Договiр про створення науково-технічної продукції