ВЧИСЬ СТУДЕНТ! ХОЧА НІ, СЬОГОДНІ – СВЯТКУЙ!

В Україні, як і в інших країнах, 17 листопада відзначають Міжнародний день студента. Свято, що об’єднує молодь, яка вчиться в різних куточках світу. День, у який замість навчання просто відпочивають.

28 жовтня Чехословаччина готувалася відзначити 21-шу річницю створення Чехословацької республіки. У Празі студенти навчальних закладів та їхні викладачі вийшли на мирну демонстрацію на знак святкування становлення держави. Однак німецьке командування прийняло рішення розігнати масові збори. У процесі сутичок був розстріляний студент медичного факультету Ян Оплєтал, якому, власне, судилося стати символом боротьби студентства за свободу. Похорони Яна були дуже велелюдними. Знову зібралися сотні людей, переважно студентів, і похоронна хода переросла в акцію протесту. Тоді десятки демонстрантів були арештовані, за два дні почалися погроми студентів, а усі чеські виші були закриті до кінця війни. Зрання 17 листопада німецькі військові увірвалися до гуртожитків і арештували студентів – всього понад 1200 осіб, котрі були поміщені у концтабір Заксенхаузен. Дев’ятьох студентів стратили у в’язницях Праги. Саме у зв’язку з цими подіями та на знак вшанування пам’яті загиблих студентів 17 листопада 1939 року на Всесвітньому конгресі студентів було проголошено Міжнародний день студентів.

Традиції Святкування Дня студентів відрізняються в кожному навчальному закладі. У багатьох вишах проводяться концерти, флешмоби, конкурси талантів. У деяких університетах студенти висаджують дерева на пам’ять. У Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного цього року, у зв’язку з пандемією коронавірусу, було проведено онлайн-концерт, де з привітальним словом звернулися ректор університету, д.т.н., професор Володимир Кюрчев, голова профспілкового комітету, к.с.-г.н., доцент Микола Андрущенко та голова студентської ради університету Надія Шац. А також відео-концерт був насичений концертними номерами студентів-учасників гуртків ЦКіД.

У День студента всім минулим, теперішнім та майбутнім студентам можна побажати, щоб навчання давалося легко, іспити здавалися з першого разу, хвости закривалися, а невтомний ентузіазм неодмінно привів до улюбленої, престижної та затребуваної професії. Нехай лиха студентська молодість принесе вам багато вірних друзів, цікавих ідей, здійснення найзаповітніших мрій. Нехай у серці і пам’яті назавжди залишаться студентські зльоти, іспити, заліки, безсонні бурхливі ночі і найсолодший сон, на найнудніших парах. Бажаємо всім досягти того, що кожен з вас прагне, винести для себе багато істин, теорій, практик і результатів, а найголовніше – набратися достатнього багажу знань, заради якого ви і стали студентами. Зі святом, студентство!

Студентська рада ФЕБ,

Олена Васильченко,