СУПЕРЕЧКА ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ НА АГРОПОЛІТИЧНИХ ДЕБАТАХ ТДАТУ

Ми всі живемо в XXI столітті – епосі швидкого технологічного та  економічного росту, постійно змінних умов функціонування, і тому вміння швидко лаконічно презентувати свої думки, адаптуватись до нестійких умов є надзвичайно важливим. Саме ці навички і вміння знадобилися студентам, які брали участь у агрополітичних дебатах 26 травня у рідному Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного.

З привітальним словом до студентів звернувся помічник ректора з організаційних питань, виховної роботи та студентських справ Ігор Грицаєнко, який входив до складу журі. Також учасників дебатів привітала  Голова наукового сектору ТДАТУ Світлана Ускова.

У дебатах взяли участь команди зі усіх факультетів університету.

Дебати – це суперечка заради перемоги. І цей опір оцінюється, тому завдання команд полягало в тому, що протягом дебатів потрібно було спробувати переконати суддів у своїй правоті.

На порядку денному було висунуто чотири теми для розгляду. Факультет Економіки та бізнесу охопив дві актуальні теми:

1. «Придбання землі у власність або оренда – виклики і перспективи для аграрних підприємств і власників земельних ділянок в контексті відкриття ринку землі». З позицією «ЗА» виступав факультет АТЕ Чернишова Поліна, Семенюк Єлизавета. На противагу студенти ФЕБ Пересипкін Олександр і Марк Сидоряк висунули чіткі аргументи, які супроводжувалися бурхливим обговоренням.
  2. «Державне управління в аграрному секторі – субсидування та інші форми підтримки або дерегуляція і фокус на моніторинг та дотримання стандартів». Маючи позицію «ЗА», студенти ФЕБ Мальчев Богдан та Стеценко Ксенія дуже палко доводили свою думку оппонентам МТФ Кузьміну Кирилу, Шестаку Анатолію, які виступали з позицією «ПРОТИ».

Неймовірною ведучою агрополітичних дебатів була  Ірина Мазурова – студентка факультету Економіки та бізнесу.

До складу журі увійшли: проректор з наукової роботи Оксана Єременко, помічник ректора з організаційних питань, виховної роботи та студентських справ Ігор Грицаєнко, голова студентської ради ТДАТУ Микита Семенов та Голова наукового сектору ТДАТУ Світлана Ускова.

Експертами агрополітичних дебатів стали заступники деканів факультетів з організаційної роботи: Надія Паляничка, Олена Васильченко та Людмила Шлєіна.

На рівні факультету економіки та бізнесу Пересипкін Олександр (11 сФБ), Марк Сидоряк (11 МБ ОО), Мальчев Богдан (11 ПУ) та Стеценко Ксенія (11 ОО) отримали пам`ятні призи та дивовижні емоції.

Наші студенти гідно виступили на дебатах, а саме : показали високий рівень освіченості, здатність креативно мислити, вміння доводити свою думку. І доки в нашому університеті навчається така талановита молодь за майбутнє нашої держави можна бути спокійними.

Сподіваємося, що в подальшому «Студентські агрополітичні дебати» стануть доброю традицією в нашому Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного.

Влада Шмалій,

заступник голови інформаційного сектору