Наукові видання

Назва СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ІНДУСТРІЇ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ
Автор (и) Іртищева І.О., доктор економічних наук, професор,
innauamd@gmail.com
Сергійчук C. І., к.е.н., доцент
management@nuos.edu.ua
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, м. Миколаїв
Рябець Д.М., здобувач
management@nuos.edu.ua
Причорноморський науково-дослідний інститут економіки та інновацій
Анотація У статті досліджено проблеми й виклики цифрової трансформації української системи охорони здоров’я: діджиталізація на національному рівні, розробка Національної стратегія розвитку eHealth, стандартизація, забезпечення технічних можливостей, захист персональних даних пацієнтів і лікарів, уніфіковані рішення для інфраструктури, вільний доступ до Інтернету усіх верств населення, підготовка фахівців для впровадження та супроводу eHealth, яка обов’язково повинна бути сфокусована на людині. Розкриті сучасні тенденції глобальної цифрової трансформації охорони здоров’я у 2020 році. Запропоновано використання наступних технології цифрової медицини в Україні: медична допомога за потребою, телемедичні послуги, лікування пацієнтів за допомогою віртуальної реальності, носіння персонального медичного обладнання, обробка великих масивів даних у сфері охорони здоров’я, блокчейн та штучний інтелект. Розкриті переваги для суспільства від виростання сучасних тенденції глобальної цифрової трансформації в українській системі охорони здоров’я.
Ключові слова цифрова трансформація, діджиталізація, індустрія охорони здоров’я, електронне здоров’я, цифровізація, цифрова медицина.
Завантажити pdf