м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

П’ЯТЬ НАЙГІРШИХ ПОРАД ПІДПРИЄМЦЮ-ПОЧАТКІВЦЮ

1. Не прив’язуйтесь емоційно до співробітників

В пораді не вступати зі співробітниками та колегами у дружні стосунки, зберігати дистанцію між ними та собою є якийсь сенс, але в кожному випадку. Запускаючи та розкручуючи свою справу, ви отримуєте можливість контактувати з багатьма дивовижними людьми. Робота стає набагато приємнішою, якщо ви проводите робочий час із тими, хто вам подобається, з ким ви товаришуєте. Вважаючи, що ваші стосунки не повинні виходити за межі ділових, ви збіднюєте себе.

2. Виходьте за межі цільового ринку

Наприклад, ви займається обслуговуванням малого бізнесу, але виникає велика спокуса розширити сферу впливу на великі підприємства. Вам можуть радити вийти за межі цільового ринку та отримати більше клієнтів. Але не варто змінювати те, що складає суть компанії. Якщо всі наші співробітники налаштовані працювати з малим бізнесом, не варто розпорошувати сили.

3. Автоматизуйте обслуговування клієнтів

В індустрії високих технологій панівна тенденція зводити необхідність людського контакту з клієнтом до мінімуму. Це дозволяє заощаджувати на відділах обслуговування. Може, це хороша порада для компаній, які обслуговують великі фірми, але не для всіх. Якщо ваші клієнти потребують вашої допомоги і готові платити за неї, будьте уважні. Займаючись автоматизацією обслуговування, легко перегнути ціпок, і в результаті клієнти будуть незадоволені.

4. Не залучайте до свого бізнесу сім’ю та друзів

Здається, всі переконані, що бізнес, започаткований разом із сім’єю, ніколи не переросте межі «маленької сімейної справи». Але працювати з друзями та сім’єю – це хороша ідея. Довіра між друзями та членами сім’ї допоможе вам у найважчі часи. І це дуже важливо. Коли ви починаєте свою справу, вам буде потрібна будь-яка підтримка, яку ви можете отримати.

5. Не беріть кредити

Навіть якщо ви не любите особистих боргів, у бізнесі є причини залучати кошти ззовні, щоб розвиватися. За рахунок позикових коштів можна прискорити зростання компанії, і це може бути дуже корисним. Якщо використання кредитних грошей піде на користь вашим клієнтам, співробітникам, партнерам та акціонерам, варто серйозно про це подумати. Якщо бізнес твердо стоїть на ногах та стабільно розвивається, то брати кредити для подальшого зростання зовсім не страшно.

Автор: Галина ГРИЦАЄНКО, доцент

Залишити повідомлення для декана




×