м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

ОБГОВОРЕННЯ ПИТАННЯ ОБРАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН ЗА ВИБОРОМ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ НА ФАКУЛЬТЕТІ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ

Здобувач вищої освіти, що є самостійним суб’єктом освітнього процесу, має право брати участь в його організації, а отже впливати на такий важливий аспект як вибірковість дисциплін.

Студоцентризм є важливою складовою навчання, адже університет існує для студентів, а тому має повністю забезпечувати їхні права, а студенти, в свою чергу, мають сформувати план навчання з пасивного сприйняття інформації на активну підготовку до професійної діяльності.

Вибірковість дисциплін однаково важлива як для студентів, так і для викладачів. Обираючи додаткові дисципліни, що відповідають особистим інтересам, студенти мають змогу поглиблено готуватись за програмою майбутнього фаху, формувати академічну мобільність та компетенцію відповідно до вимог ринку праці. У той самий час, викладачі працюють з найбільш зацікавленими та мотивованими студентами. Університети стають привабливими і для майбутніх здобувачів вищої освіти. Така форма організації навчального процесу формує рівноправні відносити між студентом та викладачем.1

17 грудня 2019 року на факультеті економіки та бізнесу відбулася зустріч декана факультету економіки та бізнесу к.е.н., доцента Сергія Вікторовича Кармана зі представниками здобувачів вищої освіти усіх спеціальностей факультету.Під час зустрічі декан факультету детально розповів студентам про студоцетризм та механізм вибору студентами дисциплін із циклу «Вибіркові дисципліни», які рекомендуються кафедрами факультету, що забезпечують підготовку фахівців за відповідною освітньою програмою.

Сергій Вікторович ознайомив студентів з Наказом по університету № 272-ОД від 9 грудня 2019 року «Про введення в дію Положення про порядок та умови обрання навчальних дисциплін за вибором здобувачів вищої освіти в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного».

Згідно Положення перелік навчальних дисциплін, практик та інших складових навчального процесу повинен складатись з обов’язкових компонент освітньої програми (не більше 75% від загального обсягу навчального навантаження ЗВО) та освітніх компонент за вибором здобувача вищої освіти (далі ЗВО) (не менше 25 % від загального обсягу навчального навантаження).

Критеріями для включення навчальної дисципліни або інших освітніх компоненті до переліку вибіркових є спроможність кафедри забезпечити належну якість їх викладання, а саме: кадрове забезпечення, навчально-методичне забезпечення, матеріально-технічна база, інформаційне забезпечення, відгуки ЗВО про якість викладання дисциплін на кафедрі.

Перелік навчальних дисциплін на наступний навчальний рік, що обрав здобувач вищої освіти, встановлюється у першому семестрі поточного навчального року та затверджується на засіданні вченої ради університету.

Перелік навчальних дисциплін, що були затвердженні для вибору здобувачами вищої освіти на наступний навчальний рік, розміщується на веб-сайті Університету у розділі «Освіта» для кожного СВО і курсу навчання з метою детального ознайомлення із програмою вибіркової дисципліни, освітніми компетенціями, що нею передбачені, та формами підсумкового контролю.

Відкривши офіційну сторінку університету в розділі «Освіта» → «Дисципліни за вибором студента», здобувачі вищої освіти обирають відповідний курс навчання та авторизуються за допомогою логіну та паролю, виданих в деканаті факультету. Після авторизації ЗВО отримує перелік вибіркових дисциплін на кожен семестр наступного навчального року.

За необхідності додаткову інформацію про вибіркову дисципліну здобувачі вищої освіти можуть отримати на кафедрі, яка буде забезпечувати її викладання.

По завершенню процедури вибору дисциплін формується індивідуальний навчальний план ЗВО на наступний рік, до змісту якого, крім обов’язкових компонентів, входять вибіркові навчальні дисципліни, що формують індивідуальну траєкторію навчання ЗВО.

Отже, вибірковість дисциплін є одним з визначальних факторів розвитку ефективного освітнього процесу: орієнтовані на студентів освітні програми, студентська зацікавленість у навчанні та справедлива конкуренція між викладачами.

Карман С.В. проінформував зібрання, що із процедурою вибору навчальних дисциплін та порядок й умови обрання навчальних дисциплін за вибором здобувача вищої освіти в нашому університеті можна ознайомитись на веб-сайті Університету у розділі «Освіта», відкривши «Положення про порядок та умови обрання навчальних дисциплін за вибором здобувачів вищої освіти в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного».

Васильченко О.О.,

заступник декана ФЕБ з ОВР

Залишити повідомлення для декана




×