Наукова робота студентів-новачків ТДАТУ

15 листопада 2021 року  завершився прийом наукових робіт до І туру Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу з технічних, гуманітарних, економічних і природничих наук.

Для участі у цьому конкурсі було подано наукову роботу студентки 1-го курсу (скороченої форми навчання) спеціальності 076 «Підприємництво торгівля та біржова діяльність» Розумєйко Анастасії.

Вже з перших занять в університеті студентка показала високий рівень знань, вмінь, цілеспрямованість та наснагу. Тому відчула в себе потенціал щодо змагання в конкурсі такого рівня. Її бажання було підтримано й куратором групи к.е.н., доцентом кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Андрєєвою Ларисою Олександрівною, яка й стала, в наслідку,  керівником цієї роботи.

Результати дослідження було представлено на щорічній науковій студентській конференції, яка відбулася 10 листопада 2021 року.

Становлення ринкових відносин – одна із найважливіших і найскладніших проблем економіки незалежної України. Вона тісно пов’язана з недостатніми знаннями ринкових відносин, методів управління щодо забезпечення виживання і успішного функціонування підприємств в умовах господарського ризику, мінливого і часто невизначеного зовнішнього середовища. За цих умов зростає роль економічного аналізу як спеціального виду економічних досліджень, спрямованих на виявлення причинно-наслідкових зв’язків в економічних процесах та обґрунтування оптимальних управлінських рішень, пов’язаних з режимом стійкого функціонування підприємства. Саме тому темою наукового дослідження є «Наукові підходи до оцінки стану економічної діяльності підприємства».

Метою виконання даного наукового дослідження було вивчення наукових напрямів, а також оволодіння методами виконання широкого кола типових планово-економічних розрахунків і обґрунтувань.

В ході дослідження розкривається:

• економічна сутність доходів основної діяльності;
  • види доходів підприємства;
  • аналіз валового доходу;
  • склад і розміщення активів;
  • динаміку і структуру джерел фінансування;
  • наявність власних оборотних коштів;
  • дебіторську заборгованість та платоспроможність.

Колектив кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності сподівається на перемогу роботи у конкурсі та бажає студентці не зупинятися, успіхів у навчанні та нових наукових досягнень!

Презентація наукової роботи

Автор: Лариса АНДРЄЄВА, доцент