Історія людства нерозривно пов’язано з грошима та фінансами. Навіть можна констатувати про окрему сторону історії світу – фінансову. Самі гроші, фінанси, їх походження, виникнення та функціонування фінансових відносин завжди цікавили багатьох вчених, науковців і просто зацікавлених. Фінансові питання висвітлюються в науковій, навчальній та художній літературі.
До Всесвітнього тижня грошей Global Money Week 2021 наукова бібліотека ТДАТУ презентувала виставку книжок з фінансової тематики, уважно прочитавши які можна досягти успіху в бізнесі. Долучились до цієї акції і студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».
Книга Бодо ШЕФЕРА «Шлях до фінансової свободи» навчає матеріальній незалежності та є нібито інструкцією до фінансової свободи та стабільності.
Насичена історія життя сім’ї І. ШОУ «Богач, бедняк» про те, як переплітаються долі бідняків та багатіїв і про те, що бідний може стати багатим, було б бажання!
Головна мета автора Роберта КІОСАКІ «Багатий тато – бідний тато» – донести до читача важливість правильного заробітку та здатність отримати правильні знання щоб бути фінансово підкованим.
«Фінансист» – роман американського письменника Теодора ДРАЙЗЕРА, в основу якого покладено історію життя американського мільйонера, дитинство якого проходило у фінансово-економічному середовищі, виховавши в ньому справжнього фінансиста і зробивши мільйонером. При цьому багатство для нього не є ціллю, а просто вмінням жити і задовольняти потреби.
Навіть славнозвісний роман М.В. ГОГОЛЯ «Мертві душі» розкриває шахрайські схеми з метою нажитися на купівлі мертвих душ.
доцент Ірина ЧКАН