ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРО ПРИСВОЄННЯ ТДАТУ ІМЕНІ ДМИТРА МОТОРНОГО НА ФАКУЛЬТЕТІ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ

18 жовтня на факультеті економіки та бізнесу пройшло обговорення про присвоєння ТДАТУ імені Дмитра Моторного. На зібрання мали можливість прийти та висловити свою думку усі охочі студенти, викладачі та співробітники факультету.

Перед слухачами виступав доцент кафедри суспільно-гуманітарних наук, кандидат історичних наук Михайлов Володимир Вікторович з хронологічним екскурсом у життєвий шлях Моторного Дмитра Костянтиновича, випускника нашого університету. Моторний Д.К. є двічі Героєм Соціалістичної праці, Героєм України, почесним членом Української академії аграрних наук, Заслуженим працівником сільського господарства України, письменником (книга «Земля і люди», вірші, гуморески),  а також має ще безліч нагород. Дмитро Моторний навчався у 1957-1959 роках у тоді ще Мелітопольському інституті механізації і електрифікації сільського господарства (колишня назва ТДАТУ) на інженера-механіка. Його внесок в аграрну сферу має велике значення. Дмитро Костянтинович відзначав, що в своєму житті він сповідував певні принципи, головними з яких були любов до землі та безпосереднє відношення до людей з повагою. Це відображає гідні моральні якості, пріоритетність важливих людських цінностей та високий рівень професіоналізму.

Наступним на обговоренні виступив декан факультету економіки та бізнесу Карман Сергій Вікторович, який висловив свою суб’єктивну думку з приводу даної ситуації. Він підкреслив, що тричі звання Героя країни удостоювалися лише дві людини в нашій країні – це Патон Борис Євгенович, голова Академії наук України, та Дмитро Моторний. Тобто, це говорить про значущість, великий статус цієї особистості. Дмитро Костянтинович також не був членом жодної політичної партії, що говорить про те, що це людина, яка жила для народу, не прикриваючись жодними політичними лозунгами та обіцянкми. У підсумку Сергій Вікторович додав, що присвоєння ТДАТУ імені такого видатного аграрія є позиціонуванням нашого університету як вищого навчального закладу, здатного виховувати людей такого масштабу.

В результаті, учасники зібрання погодилися з думкою виступаючих й підтримали пропозицію ректора ТДАТУ д.т.н., професора Кюрчева Володимира Миколайовича про присвоєння ТДАТУ імені Дмитра Моторного.

Плясецька Вікторія, голова інформаційного сектору

студентської ради ФЕБ