Фінансова санація та банкрутство підприємств

Спеціальності: “Облік і оподаткування”

Курс: 2 ОС  “Магістр”

Викладачі: Трусова Наталя Вікторівна

Метою вивчення навчальної дисципліни «Фінансова санація та банкротство підприємств» є формування системи знань щодо теоретично-методологічних і практичних питань фінансової санації, банкрутства підприємств, фінансового забезпечення ліквідаційних процедур.

Основні завдання вивчення дисципліни «Фінансова санація та банкротство підприємств» полягають у вивченні сутності фінансової санації, методів, правил і механізмів фінансової санації, банкрутства та ліквідації підприємств; набуття  навичок  проведення досудової санації та оволодіння комплексом питань, пов’язаних із санацією підприємства в судовому порядку; проведення санаційної реструктуризації суб’єктів господарювання.

У відповідності до спеціальних (фахових) компетентностей знань майбутніх випускників зі спеціальності «Облік і оподаткування» в результаті вивчення дисципліни студенти повинні знати і розуміти:

• основні симптоми та причини фінансової кризи на підприємстві;
  • особливості, методики та етапи оцінювання фінансового стану неплатоспроможного підприємства;
  • цілі, завдання та типи санаційних заходів;
  • порядок складання плану фінансового оздоровлення підприємства;
  • підходи до фінансування санації за рахунок внутрішніх та зовнішніх джерел;
  • механізм та етапи реорганізації підприємств;
  • економіко-правові аспекти санації, банкрутства та ліквідації підприємств.

Вивчення здобувачем курсу «Фінансова санація та банкрутство підприємств» повинно сформувати у нього такі вміння і навички:

• аналізувати фінансово-майновий стан підприємства-боржника;
  • складати план фінансового оздоровлення підприємства;
  • визначати потребу в капіталі, необхідному для фінансування санації підприємства;
  • обґрунтувати вибір джерел фінансування санації;
  • складати передавальний та розподільний баланси при фінансовій реструктуризації підприємств;
  • визначати ліквідаційну масу та складати ліквідаційний баланс при ліквідації підприємства-боржника.

Робоча програма ФСБП 2019

Список методичних вказівок ФСБП