Банківська справа

Мета курсу “Банківська справа” полягає у формуванні системи теоретичних і практичних знань з основ банківської діяльності та її впливу на соціально-економічні процеси в країні.

Основні завдання курсу полягають у наступному: пізнання сутності, видів банків в Україні, вивчення порядку заснування та організації діяльності банківських установ, методик проведення основних (розрахунково-касових, кредитно-інвестиційних, з цінними паперами, валютою та нетрадиційних) й прогресивних видів банківських операцій та послуг, а також методик формування ресурсів банку, аналізу його прибутковості та фінансової стійкості.

Предметом даної дисципліни є економічні відносини, що виникають в процесі організації та функціонування банківської системи в Україні..

Після опанування курсу «Банківська справа» студент повинен

знати:

• сутність, основні принципи та організаційну структуру банків України;
  • основні фактори впливу на діяльність банків України;
  • нормативні документи, що регламентують діяльність банків;
  • економічні нормативи, їх сутність та методику розрахунку;
  • порядок формування ресурсної бази банків;
  • порядок відкриття рахунків у банківських установах;
  • методики проведення основних й прогресивних видів банківських операцій та послуг;
  • сутність фінансової стійкості банківських установ, ліквідність та платоспроможність;
  • основи контролю та регулювання банківської діяльності в Україні.

вміти:

• проаналізувати стан ресурсної бази банківської установи;
  • визначити розмір та достатність регулятивного капіталу;
  • розрахувати показники ліквідності й платоспроможності;
  • провести оцінку рівня кредитоспроможності позичальника із використанням різних методів;
  • визначити суму кредиту та вартість необхідного забезпечення;
  • скласти графік погашення кредиту із використанням різних методів нарахування відсотків;
  • скласти депозитну угоду, кредитний договір та договір застави;
  • розрахувати ціну акції, облігації, форвардний валютний курс;
  • провести аналіз прибутковості комерційного банку.

Робоча програма

Силабус