м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

9 листопада традиційно відзначається свято української писемності та мови, започатковане другим Президентом України у 1997 році.

Ця дата припадає на день пам’яті Нестора Літописця, який був послідовником Кирила та Мефодія – творців української писемності. Прийнято вважати, що українська мова бере свій початок саме від Нестора Літописця. Він залишив нам, своїм нащадкам, безцінний скарб – свій твір «Повість минулих літ». Цікаво, що наші предки віддавали своїх дітей до школи саме 9 листопада. Спочатку всією родиною йшли до церкви та молились Нестору Літописцю за майбутнє навчання, а вже після цього прямували на уроки.

Термін «українська мова» почали застосовувати в далекому XVI столітті. Таким висловом описували мову українців під час панування на землях нашої країни держави Речі Посполитої.

Пропонуємо Вашій увазі кілька цікавих фактів про нашу солов’їну мову:

  1. Сучасна українська мова нараховує близько 256 тисяч слів.
  2. Одна зі східнослов’янських мов, яка має кличний відмінок.
  3. Найбільша кількість слів починається на літеру «П»., найменш вживана – «Ф».
  4. Українська мова налічує безліч синонімів.
  5. Українською мовою говорять понад 45 мільйонів осіб.

Щодо традицій святкування, в цей день, зазвичай, покладають квіти до пам’ятників українських письменників, нагороджують сучасних популяризаторів української мови, проводять місцеві та всеукраїнські тематичні конкурси.

З 2000 року започатковано традицію написання радіодиктанту, який не просто перевіряє знання української мови, а й виступає символом національного єднання та вшанування рідної мови!

Цього року і студенти факультету економіки та бізнесу долучились до цієї акції. Наші дівчата написали диктант, сфотографували та надіслали на пошту організаторів. Наступного дня текст диктанту з’явиться в мережі та учасники зможуть провести самоперевірку написаного. З нетерпінням чекаємо на результати!

Анастасія Нестерчук,

голова інформаційного сектору студентської ради ФЕБ

 

 

Залишити повідомлення для декана




×