75-А РІЧНИЦЯ ВИЗВОЛЕННЯ М. МЕЛІТОПОЛЬ ВІД НІМЕЦЬКО-ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

Друга світова війна для всіх і досі залишається глибокою раною на серці. Тисячі зруйнованих міст, сімей і зламаних доль. Наше медове місто було одним із тих багатьох, які зазнали великих втрат під час війни. Мелітополь був захоплений німецькими фашистами 6 жовтня 1941 року. Задля оборони від радянських військ, гітлерівці побудували цілу лінію укріплень вздовж річки Молочної, що отримала назву “Вотан”. Ця лінія доповнювалась мінними полями та різного роду перешкодами, адже падіння Мелітополя відкривало радянським військам шлях до Криму.

Бої Радянської Армії за Мелітополь восени 1943 року часто називають «малим Сталінградом». Гітлерівці оборонялися завзято і зле. 23 жовтня 1943 року над Мелітополем замайорів прапор Перемоги. Багато крові солдатської пролилося в ті дні на нашій землі. В ході Мелітопольської операції німецькі війська втратили убитими 4 тисячі чоловік, а радянські війська – понад 42 тисяч чоловік. Визволителям міста, що відзначились в боях за Мелітополь, Абдалову, Байбулатову, Карапетяну, Хайло, Шахновічу і ряду інших було присвоєно звання Героїв Радянського Союзу. Їх іменами названі деякі вулиці міста. А головна площа міста поправу має назву «Площа Перемоги».

Вже минуло 75 років з дня визволення, але м. Мелітополь продовжує відзначати цю подію в пам’ять про нашу особисту перемогу!

Студенти нашого факультету не могли залишитися осторонь цієї знаменної події і створили чудові плакати до 75-річчя визволення міста.

З перемогою, Мелітополь!

Маніло Анастасія, 11-ФБ

Ніхто не забутий, ніщо не забуто