м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

«Я В СЕРЦІ МАЮ ТЕ, ЩО НЕ ВМИРАЄ!»

25 лютого 2021 року 150 років із дня народження видатної української поетеси, драматурга та громадсько-політичного діяча Лесі Українки.

Леся Українка, справжнє ім’я якої Лариса Петрівна Косач, народилась 13(25) лютого 1871 року в місті Новгороді-Волинському. Через тяжку хворобу, туберкульоз кісток, дівчина здобувала освіту вдома під керівництвом приватних вчителів та матері. Незважаючи на такий складний навчальний шлях, вона вивчила багато іноземних мов, зокрема російську, польську, болгарську та інші. Підтвердити рівень її освіти може той факт, що у віці 19 років Леся Українка написала для своїх сестер підручник «Стародавня історія східних народів».

Свою поетичну діяльність Леся розпочала у 9-річному віці з вірша під назвою «Надія». Вперше її вірші надруковані у 1884 році у львівському журналі «Зорі», де й з’являється псевдонім Леся Українка. Активна літературна діяльність розпочалась після переїзду сім’ї до Києва та вступу письменниці до літературного гуртка «Плеяда». Цей час припадає на 90-ті роки 19-го століття.

У другій половині 90-х років XIX століття Леся Українка відкриває для себе новий напрям – драматургію. Переважно використовує образи та теми світової літератури. Активно розвиває новий жанр – драматичну поему. Кожен з нас читав перлину її творчості – драму-феєрію «Лісова пісня».

З її творчості бачимо, що письменницю не полишають роздуми про громадянські обов’язки митця, його рушійну роль у суспільстві. Леся Українка щиро вірить в те, що мистецтво здатне змінити суспільство на краще.

Смерть настигла видатну українську постать в грузинському містечку Сурамі 19 липня (1 серпня) 1913 року. Згодом її тіло перевезли до Києва та поховали на Байковому кладовищі.

З нагоди вшанування пам’яті видатної українки щорічно проводиться Всеукраїнський фестиваль-конкурс учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!» імені Лесі Українки. Саме в ньому цього року взяли участь студенти факультету економіки та бізнесу. Серед 7 номінацій наші студенти «засвітились» у таких:

Номінація «Декламація»

Нестерчук Анастасія 21-ТР група, вірш «Зорі, очі весняної ночі»

Тутова Аліна 21-ФБ група, вірш «Північні думи»

Номінація «Малюнок»

Цинцовська Тетяна 21-ОО група, малюнок «Без надії сподіваюсь!»

 

Нова Анастасія 21-ЕМ група, малюнок «Музика єднає»

Номінація «Науково-пошукова робота»

Мальчев Богдан 11-ПУ, тема «Реалізація феміністичної теми у публіцистичній та творчій діяльності Лесі Українки»

            Дякуємо нашим студентам за участь у конкурсі та бажаємо їм перемоги!

 

Анастасія Нестерчук,

голова інформаційного сектору ФЕБ,

Олена Васильченко,

заступник декана ФЕБ з ОВР

Залишити повідомлення для декана




×