Сьогодні усі бажаючі можуть «обмінюватися своїми душами» на повних правах – 6 липня відзначається Всесвітній день поцілунку (World Kiss Day або World Kissing Day), який вперше вигадали у Великобританії у XIX столітті. Незважаючи на те, що це свято неофіційне, його відзначають більш ніж в 60 країнах світу. У багатьох містах цього дня проходять різні конкурси поцілунків, учасники яких мають шанс виграти різні призи і подарунки.
Всього налічується близько 20 видів поцілунків, серед яких, французький і калааллісут, повітряний і вакуумний, Інат, сарі, сама.
Є навіть спеціальна наука, що вивчає користь поцілунків – філематологія.
Вчені вважають, що поцілунки корисні для фігури: одна хвилина пристрасного поцілунку є рівноцінною спалюванню калорій під час пробіжки довжиною у 500 метрів. Вони також є джерелом молодості, оскільки під час контакту задіяні 29 лицьових м’язів.
Фахівці нагадують, що чоловіки, які регулярно цілують улюблену жінку, більш стресостійкі і впевнені в собі.
Чому люди цілуються? По-перше, тому що це прищеплено культурою. Майже в усьому світі люди, потрапляючи в романтичну ситуацію, відчувають неусвідомлену необхідність цілуватися. Таке відчуття, що представники протилежної статі запрограмовані на поцілунок і лише цього і чекають. Якщо ви це зрозумієте, то отримуватимете більше і самих поцілунків, і задоволення від них. Ця програма діє день у день. Люди бачать акторів, що цілуються на екранах телевізорів, в кіно і в рекламі, їм розповідають про те, що їх друзі цілуються з тим-то і тим-то, вони бачать людей, що цілуються на вулиці. В результаті, у відомих ситуаціях поцілунок сприймається як обов’язкова їх складова. Тому в романтичній ситуації в силу вступає підсвідомий стереотип, і люди відчувають практично нездоланне бажання поцілуватися незалежно від того, хочуть вони цього насправді чи ні.
Серед відомих цілувальників – американець А. Е. Вольфрам з Міннесоти, який за 8 годин поцілував 8001 людину 15 вересня 1990 року під час фестивалю, що проходив в його штаті. Таким чином, він примудрявся цілувати нову людину через кожні 3,6 секунди. Перший поцілунок на екрані: 1896 рік. Його запам’ятали Мей Ірвін і Джон С. Райе в 30-секундному ролику Томаса Едісона під назвою «Поцілунок». Самий насичений поцілунками фільм: «Дон Жуан» (1926 рік, компанія Warner Bros. Pictures). У ньому нарахували 191 поцілунок. Найдовший поцілунок в історії кіно: Реджіс Тумі і Джейн Ваймен цілувалися впродовж 185 секунд у фільмі «You’re in the Army Now» ( «Ти зараз в армії», 1940 рік), що займає 4% всієї тривалості фільму.
Вітаємо усіх зі святом! Цілуйтеся на здоров’я та будьте щасливі!