ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КУЛЬТУРНОГО РОЗМАЇТТЯ

Всесвітній день культурного різномаїття в ім’я діалогу та розвитку відзначається щороку 21 травня.
Культурне розмаїття є не лише рушійною силою розвитку не тільки в сенсі економічного зростання, а й засобом для повноцінного інтелектуального, емоційного, морального та духовного життя. Це зафіксовано в усіх семи конвенціях з питань культури, які забезпечують міцну основу для заохочення культурного розмаїття. Культурне розмаїття – це найцінніший актив, який є неодмінною умовою в справі скорочення масштабів убогості та досягнення сталого розвитку.
Водночас прийняття та визнання феномена культурного розмаїття сприяє розвитку діалогу між цивілізаціями та культурами, зростанню поваги і взаєморозуміння.
2001 року ЮНЕСКО ухвалила Загальну декларацію про культурне різноманіття, а в грудні 2002 року Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції 57/249 проголосила 21 травня Всесвітнім днем культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку.
Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку надає можливість глибше усвідомити цінності культурного розмаїття і допомогти в досягненні чотирьох цілей Конвенції про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження від 20 жовтня 2005 року:
– підтримка стійких систем управління в галузі культури;
– досягнення рівноцінного потоку товарів і послуг в галузі культури та підвищення мобільності фахівців у цій сфері;
– інтеграція елементів культури в заходи з досягнення цілей в галузі сталого розвитку;
– захист прав і основних свобод людини.
23-го травня в межах святкування Дня Європи на подвір’ї Таврійського державного агротехнологічного університету відбулося цікаве дійство, присвячене Всесвітньому Дню культурного різномаїття, організоване науковою бібліотеко університету. Дівчата та хлопці різних національностей представляли культуру свого народу: співали, танцювали, декламували вірші рідною мовою та пригощали присутніх національними стравами. Факультет економіки та бізнесу представляли Мартинова Наталя (Польська культура) та Душеніна Ганна (Болгарська культура). Усі присутні на святі щиро аплодували виступам студентів, співали та пританцьовували разом із ними.
Дякуємо організаторам за чудовий настрій!