26 квітня 1986 року сталася найбільша трагедія усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Історію цієї наймасштабнішої трагедії знає майже кожен, бо наслідки аварії пожинає не тільки Україна, а й майже весь світ.
Це почалось в ніч з 25 на 26 квітня, чітко в 1:23 ночі, коли вже весь світ міцно спав. В декількох кілометрах від Прип’яті стався вибух, що зруйнував реактор четвертого енергоблоку. Масштабність цієї трагедії можна порівняти з п’ятьмастами атомними бомбами, бо це цілих 50 мільйонів кюрі радіації, що потрапило в атмосферу. Ви можете собі таке уявити?
Студенти ФЕБ вшанували пам’ять загиблих під час катастрофи на ЧАЕС – організували сумісний онлайн-перегляд тематичного фільму, присвяченого трагедії та ліквідації її наслідків. У фільмі показали макет конструкції енергоблоку, що вибухнув, розповіли про процедури виведення атомних електростанцій з експлуатації. Також були наведені дані жахливих наслідків трагедії: близько 8,5 мільйонів людей були опромінені, десь 155 тис. кв. км території було забруднено, а з них третя частина – сільськогосподарські землі. Реактор випромінював радіацію ще три тижні, доки його не закидали сумішшю піску, свинцю, бору і глини. А пожежа тривала аж до 10 травня. Ця аварія призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків.
Потрібно віддати належне пожежникам, які намагались погасити полум’я, постраждавши самі. Перших пожежників, що прибули на місце події, не попередили про масштабність аварії, і вони були без ізолюючих протигазів і постраждали найбільше. Загалом, кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі – 240 тис. Вони отримали дуже високі дози радіації, але саме вони врятували нас. Якщо б не ці найсміливіші люди, страшно й подумати про гірші наслідки катастрофи, ніж вже є.
Один невірний крок, і катастрофа вмить зачепила б все людство. Трагедія на Чорнобильській АЕС назавжди залишиться в пам’яті кожного, а особливо у тих, хто тоді був там і на собі відчув жахливі наслідки цієї події. Вони справжні герої!
Інформаційний сектор ФЕБ