м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

УЧНІ ШКІЛ МІСТА В ГОСТЯХ У КАФЕДРИ БІЗНЕС-КОНСАЛТИНГУ ТА МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ

Кафедра бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного постійно шукає нові форми спілкування із учнями шкіл м. Мелітополь, з якими співпрацює.

Цього навчального року кафедра вирішила провести семінар “Економіка в соціальному середовищі” для вихованців ліцею № 9 та учнів ЗОШ № 4 й ЗОШ № 8. Програма заходу була доволі насиченою.

На початку зустрічі зі привітальним словом перед присутніми виступив в.о. завідувача кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму д.е.н., професор Сергій Володимирович Кальченко. Він висловив подяку школярам та їх класним керівникам, що відгукнулись на запрошення кафедри, побажав цікавого заходу та висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Розпочався захід зі своєрідної “Розминки”. Студентка першого курсу спеціальності “Економіка”, що навчається за освітньою програмою “Економічний консалтинг та бізнес-економіка”, Тетяна Булгакова загадувала присутнім економічні загадки, в яких у віршованій формі були сховані відомі економічні поняття, такі як “товар”, “ціна”, “банк”, “інфляція”, “проценти” та інші. Правильні відповіді виводились візуально на екран. “Розминка” вийшла веселою та жвавою.

Наступним етапом заходу було проведення розважальної інтелектуальної гри “Де логіка?”, ідея якої полягала у застосуванні логічного мислення при виконанні запропонованих ведучою завдань. Спочатку усі присутні були розділені на чотири команди, які придумали для себе дуже цікаві назви. Ліцеїсти розділилися по командах “Сиреневый джип”, “Работяги”, “Давид джан” та “Пельмешки”. У грі, що проводилась для учнів 8-ї та 4-ї шкіл, взяли участь команди “Golden”, “10”, “Ледокол ” й “Танк ”.

Команди змагались у двох раундах. У першому раунді “Знайди загальне” необхідно було по трьох запропонованих картинках зрозуміти, що їх об’єднує. Так, наприклад, по картинках, на яких були зображені відомий класик літератури Лев Толстой, відомі музиканти гурту брати Гримм та пожежник, що гасив полум’я водою, команди здогадались, що мова йшла про Знаки Зодіаку. Другий раунд мав інтригуючу назву “Добий мудреця”. В цьому раунді гравці повинні були закінчити фразу відомих особистостей. На допомогу прийшли три картинки, одна з яких була безпосередньою підказкою. Наприклад, відомий промисловець міліардер Пол Гетті якось сказав: «Ось моя формула успіху: вставай раніше, працюй до пізна і …..». На екрані з’явились картинки-підказки: нафтова вежа, презервативи й злодій, що вкрав гроші. Думки гравців розділились на пересторогу та крадіжку. Як не намагалася ведуча гри зосередити у вагу, що це фраза відомого бізнесмена, відповідь команди так й не дали. А відповідь виявилась дуже простою: “качай нафту”.

Дві команди, що стали переможцями цих раундів, зійшлися у фіналі, який передбачав два раунди та супергру.

Перший раунд фіналу мав назву “Прибери зайве”. На екрані демонструвалися чотири картинки, три з яких між собою пов’язані за змістом, а одна зайва. Наприклад, королева Англії Єлизавета, коні та великий  парусно-весловий човен, що мав назву “тура” (лодья). Це все шахові фігури. Зайвою була статуетка гусара.

У другому раунді “Формула усього” гравцям було необхідно скласти дві запропоновані картинки, що за змістом утворювали третю. Так, картинка “принтер” плюс картинка “гроші” склали відповідь – “інфляція”.

У супергрі учасникам необхідно було роз’єднати одну фотографію, в якій були зашифровані фотографії відомих людей, на дві. Наприклад, в одному з таких фото гравці пізнали Наполеона Бонапарта й ведучого телевізійних ігор КВН Олександра Маслякова.

В першій грі за участю представників ліцею № 9 перемогу отримала команда “Пельмешки”, у другій за участю представників шкіл № 4 та № 8 – команда “10”.

Закривали захід кава-брейк та перегляд фільму “Мафія як соціально-економічний інститут”, що супроводжувався цікавими поясненнями Сергія Володимировича Кальченка.

Учасники заходу отримали велике задоволення від дійства, що відбувалося, отримали гарний настрій та дякували викладачам кафедри за організацію та проведення семінару.

Кафедра, у свою чергу, щиро дякує керівництву “наших” закладів освіти за надану можливість своїм учням взяти участь у грі.

Дуже сподіваємося на подальшу співпрацю!

Васильченко О.О.,

ст. викладач кафедри БКМТ

Залишити повідомлення для декана




×