СТУДОЦЕНТРОВАНИЙ ПІДХІД ДО ФОРМУВАННЯ ОФІЦІЙНИХ ДОКУМЕНТІВ ТДАТУ ІМ. ДМИТРА МОТОРНОГО

На кураторських годинах на факультеті економіки та бізнесу студентами та викладачами постійно обговорюються питання моралі, етики, доброчесності. З початком навчання в університеті академічні групи разом із своїми кураторами розглядають такі документи як Кодекс честі та Антикорупційна програма ТДАТУ.

Одним із основних завдань таких зустрічей є не тільки ознайомлення студентів із їх правами, а й дослідження їхніх пропозицій щодо нових норм, або корегування існуючих. Важливим та першочерговим є відсутність остраху висловлення своїх думок з приводу даних документів, вміння слухати та дискутувати. На кураторській годині викладач передусім пояснює студентам сенс існування таких документів в університеті, на яких принципах вони діють, а саме: прозорість, справедливість, законність, взаємоповага, відповідальність, чесність та порядність; й що саме завдяки студентській активності та ініціативності ми можемо покращити, вдосконалити Кодекс честі та Антикорупційну програму. Формування у студентів відчуття значимості, можливості бути почутим є завданням, яке реалізується університетом.

Так, 2 жовтня 2019 року на зведеній кураторській годині студентів спеціальностей «Економіка» та «Туризм» було ознайомлено із основними положеннями цих основоположних документів університету.

У своєму виступі в.о. завідувача кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму д.е.н., професор Сергій Володимирович Кальченко наголосив на необхідність дотримання академічної чесності має за мету це дотримання певних моральних та правових норм, правил етичної поведінки в Університеті як співробітниками, так і студентами при здійсненні навчально-виховної та науково-дослідницької діяльності. Тому неприйнятними у навчально-виховній та науково-дослідницькій діяльності для співробітників та студентів ТДАТУ є плагіат, шахрайство, несанкціонована співпраця, пропонування чи отримання неправомірної винагороди при оцінюванні результатів успішності, виконання навчальних чи дослідницьких завдань, використання родинних або службових зв’язків для отримання позитивної або вищої оцінки при складанні будь-якого виду підсумкового контролю або переваг у роботі.

З метою запобігання плагіату в університеті передбачена процедура перевірки курсових та випускних робіт, а також наукових статей на наявність плагіату відповідно до Положення про систему запобігання та виявлення академічного плагіату серед здобувачів вищої освіти в Таврійському державному агротехнологічному університеті. Зі змістом Положення кожен бажаючий може ознайомитись на веб-сайті університету, відкривши офіційну сторінку університету в розділі «Освіта» → «Освітній процес» → «Положення».

Згідно зі Кодексом честі “Зараховані на перший курс студенти університету підписують свою згоду з Кодексом Честі ТДАТУ в обов’язковому порядку”.

Порушення норм цього Кодексу може передбачати накладання санкцій аж до звільнення або відрахування з університету.

З основними положеннями Антикорупційної програми ТДАТУ студентів ознайомила заступник декана факультету економіки та бізнесу з організаційно-виховної роботи Олена Олегівна Васильченко. Вона повідомила присутнім, що Антикорупційна програма є комплексом правил, стандартів і процедур щодо виявлення, протидії та запобігання корупції у діяльності ТДАТУ. Програма проголошує, що «працівники, посадові особи та ректор університету у своїй внутрішній діяльності, а також у правовідносинах із діловими партнерами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, керуються принципом «нульової толерантності» до будь-яких проявів корупції і вживатимуть всіх передбачених законодавством заходів щодо запобігання, виявлення та протидії корупції і пов’язаним з нею діям (практикам)».

Студентам було повідомлено, що зі змістом Кодексу честі та Антикорупційною програмою ТДАТУ можна ознайомитись на офіційній сторінці веб-сайту університету в розділі «Університет» → «Офіційні документи».

Сафарова Аміна, 21-ЕМ,

сектор журналістики студентської ради ФЕБ