Наукові видання

Назва ПОДАТКОВІ ПРЕФЕРЕНЦІЇ, ЯК ЗАСІБ ПІДТРИМКИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ
Автор (и) Косторной С.В.
к.е.н., доцент кафедри фінансів, обліку і оподаткування
Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного
serhii.kostornoi@tsatu.edu.ua
Піхняк Т.А.
к.е.н., доцент кафедри менеджменту, фінансів, банківської справи та страхування
Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова
t.pihnyak@gmail.com
Анотація Суб’єкти господарювання суттєво постраждали внаслідок пандемії COVID-19 та впроваджених для її подолання карантинних обмежень. Одним із способів їх підтримки є застосування податкових преференцій. В статті розглянуто сутність законодавчих ініціатив, направлених на впровадження податкових преференцій українським суб’єктам господарювання в умовах пандемії. Запропоновано класифікацію впроваджених податкових преференцій, і, зокрема, податкових пільг. Розглянуто підходи до застосування податкових преференцій з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб в країнах світу. Обґрунтовано принципи використання податкових преференцій в якості засобу підтримки суб’єктів господарювання в умовах пандемії.
Ключові слова податки, податкові преференції, податкові пільги, державна підтримка, оподаткування суб’єктів господарювання.
Завантажити pdf