Проект “Жива бібліотека” ЗОШ 7 та ЗОШ 24

Проект “Жива бібліотека” сьогодні розповсюджується по всьому світу. Віднедавна він став популярним і в Україні. Основна ідея “Живої бібліотеки” у тому, що замість книг тут виступають люди. У кожного – своя історія, якою можна поділитися із іншими. Замість бібліотечної тиші та пилу – зручне, просторе приміщення. «Що таке «жива бібліотека»? Це такий формат проведення неформального заходу, коли людина виступає живою “книгою”, яку можна прочитати, як і звичайні паперові. «Книга» може розказати дуже багато цікавих історій зі свого життя, зі своєї діяльності, а також у неї можна дізнатися те, що вас цікавить щодо певної теми, у якій вона розбирається краще за все.

fbt

30 січня на базі ЗОШ №24 проводився інноваційний профорієнтаційний захід «Жива бібліотека». Його метою було формування усвідомленого ставлення старшокласників до профільного навчання як важливого кроку на шляху до вищої освіти, популяризація різних професій шляхом живого спілкування з їх представниками (практиками та діячами науки).

«Жива бібліотека» працює, як і звичайна, проте «книгами» стають люди різних професій, а «читачами» – десятикласники. Відвідувач зустрічається з «книгою» і починається спілкування. Бесіда «читача» і «книги» – це: вільний діалог; можливість задати будь-яке питання; нагода особисто поговорити з людьми різних цікавих професій.

На заході десятикласники ЗОШ № 7 та ЗОШ №24 з цікавістю спілкувалися з запрошеними «живими книгами» ‒ декан факультету “Економіки та бізнесу” Карман Сергій Вікторович, доцент кафедри “Менеджмент” Бочарова Наталія Олександрівна та доцент кафедри машиновикористання в землеробстві Мітков Василь Борисович, які цікаво розповідали про тонкощі професії викладача, керівника підрозділу, поділилися секретами майстерності, надали поради щодо вибору майбутньої професії.

Учні цікавились нюансами діяльності керівника підрозділу, складностями у роботі, професійною реалізацією, особистісними якостями та навичками, необхідними для отримання даної професії.

За плідну співпрацю у проведенні профорієнтаційного заходу «Жива бібліотека» за Проектом соціальної дії «Profуспіх: стратегія професійного вибору» під патронатом Британської ради в Україні, науково-педагогічні працівники нашого університету Карман С.В., Бочарова Н.О та Мітков В.Б. отримали подяки від начальника управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області Щербак І.А.