ПРЕЗЕНТАЦІЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИХ ПРОГРАМ (ОПП) ПІДГОТОВКИ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗА РІВНЕМ «БАКАЛАВР» ДЛЯ СТУДЕНТІВ 1 КУРСУ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 051 «ЕКОНОМІКА»

28 жовтня 2020 року на кураторській годині кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму для студентів 1 курсу спеціальності 051 «Економіка» відбулась презентація освітньо-професійних програм (ОПП) підготовки здобувачів вищої освіти за рівнем «Бакалавр».

Гарант ОПП «Економічний консалтинг та бізнес-економіка» кандидат економічних наук, доцент Карман Сергій Вікторович охарактеризував загальну направленість програми (її фокус) на формуванні навичок у студентів до надання консультаційних послуг суб’єктам господарювання щодо розвитку бізнесу та підвищення його конкурентоспроможності. Була представлена структурно-логічна схема взаємозв’язку обов’язкових освітніх компонент програми (дисциплін, навчальних та виробничих практик, курсових робіт), що забезпечують формування загальних та спеціальних (фахових) компетентностей випускника відповідно до Стандарту вищої освіти за спеціальністю 05 «Економіка» галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки». Сергій Вікторович пояснив процедуру формування індивідуальної освітньої траєкторії студентів  через вибір ними частини дисциплін за власним вибором відповідно до власних уподобань, а також наголосив на партнерських взаємовідносинах між викладачами та студентами в освітньому процесі на засадах студоцентрованого навчання. Акцентована увага на відповідальності за реалізацію освітньої програми як з боку викладачів, так і збоку студентів.

Гарант освітньо-професійної програми «Економічна кібернетика та програмування» доктор економічних наук, доцент Єременко Денис Володимирович в характеристиці фокусу програми підкреслив, що вона базується на сучасних наукових дослідженнях в галузі економічної кібернетики, враховує специфіку впровадження інформаційних систем і технологій та економіко-математичного моделювання в управління підприємствами. Наголошено на особливості програми – поглиблене вивчення іноземної мови за професійним спрямуванням. Представлено набір освітніх компонент ОПП у розрізі програмних результатів навчання, визначених стандартом вищої освіти, та пояснена їх послідовність на протязі 8 семестрів підготовки бакалавра. Денис Володимирович зосередив увага на затребуваності фахівців даного профілю на сучасному ринку праці через універсальність навичок – і як економістів, і як ІТ-спеціалістів. Наголошено, що ¼ обсягу ОПП (60 кредитів з 240) студенти формують за власним вибором, тому націленість на саморозвиток, на неперервність навчання є запорукою успіху.

На завершенні презентації обидва гаранти відповіли на питання студентів 11 ЕМ_П та 12 ЕМ_К груп та висловили сподівання на активну участь здобувачів вищої освіти у процесі вдосконалення ОПП та їх практичної реалізації у процесі навчання.

Наталія Почерніна,

доцент кафедри БКМТ