м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ В’ЯЗНІВ ФАШИСТСЬКИХ КОНЦТАБОРІВ

11 квітня у всьому світі відзначається пам’ятна дата – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів (International Day of Fascist Concentration Camps Prisoners Liberation).

Вона встановлена ​​в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, що выдбулося 11 квітня 1945 року. Концтабори – це місця ув’язнення великих мас людей, поміщених туди за політичними, соціальними, расовими, релігійними та іншими ознаками. Широке поширення вони отримали в роки Другої світової війни і були розташовані, як в самій фашистської Німеччини, так і на окупованих нею територіях.

22 березня 1933 року в Дахау почав діяти перший концентраційний табір у нацистській Німеччині, а в наступні роки фашисти створили величезну мережу цих таборів, перетворених на місця організованого систематичного вбивства мільйонів людей. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів, гетто та тюрем.

За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли більше 20 мільйонів чоловік з 30 країн світу, з них 5 мільйонів – громадяни Радянського Союзу. Приблизно 12 мільйонів людей так і не дожили до звільнення, серед них – близько 2 мільйонів дітей.

11 квітня 1945 року в’язні Бухенвальда (Buchenwald) підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на свободу. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахи фашистських катівень! Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління.

11 квітня в багатьох країнах проходять різні пам’ятні заходи, зустрічі колишніх в’язнів, поминання загиблих, поклоніння їх пам’яті, покладання квітів до могил та місць поховання жертв фашизму.

Адже тільки зберігаючи пам’ять про ті страшні події і віддаючи шану загиблим і тим, хто вижив в тому пеклі, можна сподіватися на те, що подібне більше ніколи не повториться в людській історії!

Залишити повідомлення для декана




×