ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БРАТІВ ТА СЕСТЕР

10 квітня в різних країнах світу відзначається черговий сімейне свято – День братів та сестер (Siblings Day), який покликаний продовжити славну традицію вшанування сімейних і родинних зв’язків, зміцнюючи відносини між близькими людьми, якими і є по відношенню один до одного брати і сестри.

Традиція відзначати День братів і сестер 10 квітня прийшла з США. Ідейним натхненником установи нового свята стала Клаудія Еварт. Вона втратила своїх рідних брата і сестру в ранньому віці і важко переживала цю втрату. На згадку про них Клаудія і вирішила організувати проведення свята, а в якості дати вибрала 10 квітня – День народження її сестри. Жінка звернулася із закликом до суспільства пам’ятати про близьких людей: братів і сестер, цінувати саму можливість відчути тепло і добро, турботу і розуміння рідної людини, усвідомлюючи сам по собі факт того, що така людина є, як чудо і Дар Божий.

Свято, вперше проведене у 1998 році, стало швидко набирати популярність спочатку в США, а потім й в інших країнах і вже «обростає» традиціями. Так, в цей день прийнято дарувати подарунки брату чи сестрі, вітати по телефону, зустрічатися в кафе або всією сім’єю вдома, даруючи тепло і радість один одному і батькам, для яких немає нічого приємнішого, ніж близькі й добрі відносини між їхніми дітьми!

Квітневе свято не прив’язане до історії і культурі окремого народу. І хочеться вірити, що широкі сучасні можливості спілкування між людьми зроблять його міжнародним і популярним по всьому світу!