м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОРТА

20 липня відзначається цікаве і поки що молоде свято – Міжнародний День Торта (International Cake Day), присвячене дружбі і миру між людьми, країнами, народами. Воно проходить під девізом «I CAKE YOU», що означає «Я прийду до тебе з тортом», що, загалом, логічно – як, якщо не тортом з чаєм, відсвяткувати мир і дружбу?

Біля витоків цього солодкого свята літа стояв «Міланський Клуб» Королівства Любові – спільнота друзів, членами якої є музиканти, кулінари та інші творчі натури. І саме цей творчий союз у 2009 році почав традицію створення спільних музичних тортиків, яка потім була підтримана й іншими країнами. Вперше в міжнародному масштабі День Торта відзначався 20 липня 2011 року, ставши однією з ініціатив Королівства Любові, а проводиться він з метою поширення ідей миру і дружби на планеті через культуру. Тому і девізом Дня стала фраза «I CAKE YOU».

Щороку свято присвячене певній темі. Так, у 2012 році День Торта проходив на космічну тему, тому що космонавтика, як ніяка інша галузь людської діяльності, об’єднує прогресивних людей нашої планети. У 2013 році темою свята стали слова «Планета Любові» – тема прояву любові до навколишнього світу. У 2014-му – «Парад Планет», адже кожна людина, кожна організація, кожна країна – як окрема планета, унікальна в своєму роді, тому дана тема дозволяє всім учасникам свята продемонструвати світові свої таланти і поділитися своїми добрими почуттями. У 2015 році – «В гостях у Казки». Казкова тематика відкриває безмежні можливості для творців тортів, які змогли продемонструвати чудеса кулінарної майстерності і свої творчі таланти на тему улюблених казок. Тема 2016 року – «Подорож у Часі». У 2017 році свято пройшло під девізом «Сад Любові», що стало дуже благодатною темою для всіх поціновувачів краси і романтики. Кондитери в різних країнах світу знають, що найбільш вишукано й ефектно оформити торт можна квітами – кремовими, цукровими або живими. Тема 2018 року – «Наше Кино». Кіномистецтво – це вид художньої творчості, який є синтезом літератури, образотворчого мистецтва, театру і музики. І у 2018 році кондитери, кінематографісти, любителі кіно і тортиків, всі творчі люди відзначать найсолодше свято року цікаво і незвично, за своїми унікальними сценаріями.

Серед найпопулярніших заходів – це виставки самих незвичайних тортів на тему цього Дня, ярмарок кулінарів, аукціон авторських арт-фартухів, змагання кондитерів, музично-кондитерське шоу, урочистий Парад Тортів, майстер-класи для дітей і дорослих з виготовлення і прикрашання тортів, різні флешмоби … Немає межі фантазії! Адже День Торта – свято дуже веселе і життєстверджуюче.

Це  яскраве і солодке свято набуває широкого висвітлення в ЗМІ, на форумах, у блогах і соціальних мережах. Організатори на офіційному сайті свята і в соціальних мережах публікують фото-та відеорепортажі про святкові заходи з усього світу і сподіваються, що Міжнародний День Торта, мета якого – поширити ідеї дружби і миру, об’єднати людей і подарувати гарний настрій і позитивні емоції, стане доброю традицією для людей всього світу.

Смакуйте на здоров’я! Будьте здорові та щасливі!

Залишити повідомлення для декана
×