м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

МИ ПАМ’ЯТАЄМО! ІСТОРІЯ ІІ

Студентська рада факультету економіки та бізнесу продовжує цикл історій, що розповіли нам студенти та викладачі факультету, присвячені Дню Перемоги над нацизмом у другій світовій війні.

Історія друга. Мартинова Наталя. Група 31-МН

  Герой рідного села  Сизов Петро Івнович народився у 1909 році в селі Терпіння нині Мелітопольського району Запорізької області.  Герой Радянського Союзу (24.3.1945).  Нагороджений орденом Леніна, двома орденами Червоної Зірки, медалями.

 Це був вимогливий і вольовий партійний працівник, і до березня 1942 року він ніс свою трудову вахту в різних цивільних організаціях.  В армії Сизов закінчив прискорений курс Харківського військово-політичного училища і в квітні 1943-го був направлений у діючу армію парторгом 71-го гвардійського стрілецького полку 24-ї гвардійської стрілецької дивізії 2-ї гвардійської армії.

 Після успішного розгрому фашистських загарбників на Кримському півострові гвардійська стрілецька дивізія, в якій служив гвардії капітан П. І. Сизов, була перекинута на 1-й Прибалтійський фронт і брала участь у визволенні Литовської РСР.

 5 жовтня 1944 року в районі міста Пагегяй дивізія перейшла в наступ на Кельметільзітському напрямку.  Противник наполегливо чинив опір, використовуючи підготовлені оборонні рубежі з інженерними спорудами: мінними полями, дротяним загородженням і траншеями повного профілю, однак гвардійцям вдалося збити фашистів з займаного кордону.  Вони увірвалися в першу траншею, закріпилися на вигідних висотах на підступах до другого оборонного рубежу, розташованому на річці Німан.  Гітлерівці не змирилися з втратою вигідної позиції.  В ніч з 20 на 21 жовтня 1944 року, використовуючи приховані підступи, фашисти в тумані контратакували наші підрозділи.  Їм вдалося потіснити їх.  Фашисти захопили траншею і стали просуватися далі.  Почалося замішання, деякі бійці почали відходити назад.  У цей критичний момент гвардії капітан П. І. Сизов зупинив відступаючих і своїм прикладом повів бійців за собою.  Траншею вдалося відбити.

 21 жовтня 1944 року наступ гвардійців тривав.  Після артилерійської підготовки ланцюги бійців кинулися вперед, але сильний кулеметний вогонь противника знову зупинив наступаючих.  Гвардії капітан П. І. Сизов, бачачи, що зволікання призведе до великих втрат, поповз до бійців, що залягли, і, вибравши момент тимчасового затишшя, пішов в атаку.  Гвардійці дружно піднялися за парторгом.  Рухаючись в бойових порядках, гвардії капітан П. І. Сизов помітив фашистських кулеметників, які готувалися відкрити вогонь по наступаючих.  Сизов кинувся на ворога, гранатами знищив кулемет і фашистських солдатів, що перебували біля нього.  У цій сутичці гвардії капітан був смертельно поранений.  До кінця виконавши свій військовий обов’язок перед Батьківщиною, парторг полку комуніст П. І. Сизов загинув смертю хоробрих.  Поховали Героя на литовській землі в місті Пагегяй.

 Ім’я Героя Радянського Союзу П. І. Сизова носили піонерські дружини шкіл в містах Вільнюсі та Пагегяй, його ім’ям названі вулиця в місті Ургенче, вулиця та  школа в селі Терпіння, а також школа в місті Дружба, де споруджено пам’ятник Герою! Наказом міністра оборони СОСРС від 22 жовтня 1959 року П. І. Сизов назавжди записаний до списку гвардійського мотострілкового полку.

Редакція

Васильченко О.О.,

заступник декана ФЕБ з ОВР

Залишити повідомлення для декана




×