Марафон з інтелектуальної власності (IP Marathon)

З 21 до 23 листопада 2018 р. у м. Києві під егідою Всесвітньої організації інтелектуальної власності й за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі України пройшов ІІІ Міжнародний форум інновацій «INNOVATION MARKET».

Організаторами форуму виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України, Мала академія наук України під егідою ЮНЕСКО, Національний офіс інтелектуальної власності, НДІ інтелектуальної власності НАПрН України тощо.

У рамках форуму відбувся конкурс «Марафон з інтелектуальної власності (IP Marathon)», організований Національним офісом інтелектуальної власності.

Головна ідея конкурсу – стимулювати українську студентську молодь до участі в інноваційному процесі, апробація теоретичних знань та навичок під час роботи з об’єктами інтелектуальної власності та формування конкурентоздатного продукту на ринку. Тема Марафону – 2018: «Зроби винахід бізнесом» передбачала виконання таких завдань:

– формування моделі здійснення патентної аналітики та комерціалізації;

– формування бізнес-моделі інноваційного процесу;

– підготовка презентації та пітчу до виступу на сцені.

Винаходи, для яких команди учасників розробляли проекти комерціалізації, належать фіналістам науково-технічної виставки-конкурсу «Майбутнє України», який проводила Мала академія наук (МАН). Зокрема, це: електронний медичний браслет, розумна таблиця, автономний робот-помічник з голосовим керуванням, робо-рука як пристрій автоматизації майбутнього, інтерактивна система моніторингу якості повітря на базі мікроконтролера NodeMCU, вітроенергетична установка для добування води з повітря, окуляри доповненої реальності, smart-підставка до горщика для догляду за кімнатними рослинами тощо.

Умови конкурсу передбачали перевірку патентної чистоти винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності та підготовку презентаційних матеріалів з пропозиціями комерціалізації цих винаходів.

Метою цього заходу було визначення кращої команди, що зуміє завдяки своїм компетенціям та навичкам розробити проект комерціалізації запропонованого оргкомітетом винаходу та презентувати його.

У конкурсі взяли участь університетські команди з Києва, Житомира, Харкова, Дніпра, Миколаєва, Сум, Тернополя, Мелітополя.
Від нашого університету була представлена команда “М-elite”, до складу якої ввійшли дві студентки спеціальності “Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності”, члени наукових гуртків Скрипка Наталя та Авакян Ганна.

Крім участі, члени команди стали учасниками науково-практичного семінару «Інтелектуальна власність та інноваційна діяльність» і отримали Сертифікати, засвідчені провідними організаціями з інтелектуальної власності в Україні.