Управління науковими проєктами та фінансування досліджень

Метою дисципліни є формування систематизованого комплексу знань та набуття практичних навичок управління науковими проектами, адаптації й впровадження проектних рішень в практичній діяльності.

Завданнями дисципліни є:  формування цілісних знань та професійних практик, необхідних для управління науковими проектами; оволодіння методичним інструментарієм підготовки проектних пропозицій;  оволодіння навичками залучення джерел фінансування проектних пропозицій; оволодіння навичками формування міждисциплінарних проектних команд.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

• організаційний інструментарій управління проектами;
  • основні вимоги до постановки цілей і завдань проекту;
  • основні правила розробки технічного завдання та оптимізації календарного плану проекту;
  • сучасні організаційні форми фінансування наукових проектів, його основні етапи та принципи ефективної взаємодії учасників;
  • інструментарій залучення інвестицій, грантів тощо у процесі виконання наукового проекту.

Після вивчення  курсу  «Управління науковими проектами та фінансування досліджень» студент повинен вміти:

• вміти планувати та управляти часом при проведені досліджень;
  • вміти формувати розуміння критеріїв оцінювання проектної діяльності, комерціалізації результатів наукової творчості та розвитку можливостей інтеграції аспіранта у світовий науковий простір.
  • вміти опановувати технології обґрунтування проектних пропозицій та грантових заявок в системі освітніх і наукових грантів на національному та міжнародному рівні;
  • вміти вибирати інструменти фінансування наукових проектів залежно від специфіки наукових досліджень.
  • вміти здійснювати планування та управління процесом комерціалізації результатів наукових досліджень
  • вміти використовувати різні форми захисту результатів наукових досліджень;
  • вміти здійснювати оцінку об’єктів інтелектуальної власності.
  • вміти розробляти аплікаційні форми (заявки) наукових проектів, визначати їх мету, цілі та результати;
  • вміти вираховувати бюджет інвестиційних ресурсів для реалізації наукових проектів;
  • вміти організовувати процес фінансування наукових проектів та визначати оптимальну структуру джерел їх фінансування;
  • вміти використовувати дієві інструменти та заходи управління ризиками наукових проектів.

СИЛАБУС УНПФД ГМ

УНПФД – Силабус