Страхова справа

Метою дисципліни «Страхова справа» є надання знань щодо страхового захисту майнових інтересів юридичний і фізичних осіб на випадок настання ризикових ситуацій, організації страхового ринку та страхових компаній.

Завданнями дисципліни є вивчення студентами сутності й ролі страхування; набуття інформації з організації та розвитку страхового ринку України; набуття інформації з державного регулювання страхової діяльності; набуття студентами вмінь аналізувати ринок страхових послуг; набуття вмінь з оцінки фінансової стійкості та надійності страхових компаній.

Предмет курсу –  відносини, що виникають у процесі формування, розподілу та використання страхових фондів.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

знати:

• суть страхування як економічної категорії, характерні ознаки страхування;
  • об’єкти страхування; функції страхування; принципи страхування;
  • класифікацію страхування; поняття ризику;
  • структуру страхового ринку; суб’єкти і об’єкти страхового ринку;
  • організацію страхової справи; необхідність, значення та мета державного регулювання страхової діяльності;
  • суть і призначення особистого страхування, його значення і роль в забезпеченні соціального захисту громадян;
  • необхідність і значення майнового страхування, його стан і розвиток; форми і види майнового страхування;
  • необхідність, економічна сутність і особливості страхування відповідальності; підгалузі і види страхування відповідальності;
  • необхідність перестрахування та стан його розвитку;
  • особливості та принципи фінансово-економічної діяльності страховика;
  • поняття фінансової надійності страховика та її значення.

вміти:

• розробити економічне обґрунтування розвитку страховика (страхової компаній);
  • сформувати тарифну систему страховика;
  • використати основні системи страхової відповідальності;
  • подати і оцінити обрану стратегію зниження ризиків через страхування;
  • запроваджувати страхову франшизу в страхових зобов’язаннях;
  • обчислити та стягнути страхові платежі в сільському господарстві;
  • розподілити ризик між суб’єктами перестрахування та розрахувати власне утримання за квотною угодою перестрахування;
  • запроваджувати методику розрахунку резерву незаробленої премії;
  • обрати правильну фінансову стратегію діяльності страхової компанії через аналіз попиту на страхові продукти і методи стимулювання їх збуту.

бути ознайомленим: із законодавчою базою України з питань, що вивчаються дисципліною; з історичним розвитком страхування.

Робоча програма ТР

Силабус ТР