Казначейська справа

Мета курсу – набуття теоретичних знань і практичних навичок щодо організації діяльності Державної казначейської служби України в сучасних ринкових умовах; ознайомлення студентів з сутністю та організацією платіжної системи виконання бюджетів; визначення особливостей організації процесу казначейського обслуговування бюджетів за доходами та видатками; особливості казначейського виконання місцевих бюджетів; організацію бухгалтерського обліку та звітності в Державній казначейській службі Україні; контролем у системі казначейства та інформаційно-технічне забезпечення діяльності органів Державної казначейської служби України.

Завдання курсу – розкриття закономірності та доцільності упровадження інституту казначейства в Україні, основних принципів його функціонування; вивчення механізму касового виконання державного та місцевих бюджетів органами Державної казначейської служби України.

Предмет курсу – включає принципи організації і проведення касового обслуговування державного та місцевих бюджетів, контролю в межах державних фінансів, характеристику основних напрямів здійснення казначейського контролю.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен

знати:

– особливості побудови органів системи Державної казначейської служби України;

– особливості бюджетного фінансування, грошових коштів, доходів та видатків загального та спеціального фондів державного та місцевих бюджетів;

– типову бюджетну документація, форми обліку та звітності;

– касове виконання дохідної частини державного та місцевих бюджетів;- касове виконання видаткової частини державного та місцевих бюджетів.

вміти:

– аналізувати та складати робочі документи з порядку відкриття рахунків в Державній казначейській службі України;

– складати казначейські звіти;

– користуватися планом рахунків з виконання бюджету та формами бюджетної звітності.

бути ознайомленим: із законодавчою базою України з питань, що вивчаються дисципліною, з історичним розвитком економічних процесів та явищ.

Робоча програма Казначейська справа 2021-2022

Силабус Казначейська справа 2021-2022