Мета курсу – набуття теоретичних знань і практичних навичок щодо організації діяльності Державної казначейської служби України в сучасних ринкових умовах; ознайомлення студентів з сутністю та організацією платіжної системи виконання бюджетів; визначення особливостей організації процесу казначейського обслуговування бюджетів за доходами та видатками; особливості казначейського виконання місцевих бюджетів; організацію бухгалтерського обліку та звітності в Державній казначейській службі Україні; контролем у системі казначейства та інформаційно-технічне забезпечення діяльності органів Державної казначейської служби України.
Завдання курсу – розкриття закономірності та доцільності упровадження інституту казначейства в Україні, основних принципів його функціонування; вивчення механізму касового виконання державного та місцевих бюджетів органами Державної казначейської служби України.
Предмет курсу – включає принципи організації і проведення касового обслуговування державного та місцевих бюджетів, контролю в межах державних фінансів, характеристику основних напрямів здійснення казначейського контролю.
У результаті вивчення дисципліни студент повинен
знати:
– особливості побудови органів системи Державної казначейської служби України;
– особливості бюджетного фінансування, грошових коштів, доходів та видатків загального та спеціального фондів державного та місцевих бюджетів;
– типову бюджетну документація, форми обліку та звітності;
– касове виконання дохідної частини державного та місцевих бюджетів;- касове виконання видаткової частини державного та місцевих бюджетів.
вміти:
– аналізувати та складати робочі документи з порядку відкриття рахунків в Державній казначейській службі України;
– складати казначейські звіти;
– користуватися планом рахунків з виконання бюджету та формами бюджетної звітності.
бути ознайомленим: із законодавчою базою України з питань, що вивчаються дисципліною, з історичним розвитком економічних процесів та явищ.
Робоча програма Казначейська справа 2021-2022
Силабус Казначейська справа 2021-2022