Бізнес планування та підприємницька діяльність

Напрям 133 «Галузеве машинобудування»
ОКР Магістр
Курс 1
Провідний викладач Нестеренко Світлана Анатоліївна

Дисципліна спрямована на вивчення таких питань: підприємницька діяльність суб’єктів господарювання, відносини між суб’єктами на ринку в процесі виробничої, інвестиційної та економічної діяльності, розвиток та використання виробничого потенціалу, підвищення ефективності й дохідності підприємств.

Метою вивчення дисципліни є набуття у здобувачів вищої освіти освітнього ступеня магістр загальних та фахових компетентностей питань бізнес-планування, з’ясування сутності бізнес-планування та його характерних рис, формування практичних навиків розробки бізнес-плану.
Завдання курсу – навчити студентів правильно аналізувати цілі і завдання організації бізнесу; сформувати навички комплексного підходу до організації власного бізнесу; довести необхідність і доцільність використання бізнес-планів для сучасного здійснення власного бізнесу; ознайомити студентів з механізмом розробки бізнес-планів;сформувати у студентів творчий підхід до розробки окремих складових бізнес-плану; формування професійних здібностей у майбутніх фахівців щодо вирішення проблем підприємницької діяльності

Результати навчання (з урахуванням soft skills)
Інтегральна компетентність
Здатність розв’язувати складні задачі і проблеми галузевого машинобудування, що передбачають дослідження та/або здійснення інновацій та характеризуються невизначеністю умов та вимог
Загальні компетентності:
Знання та розуміння предметної області (бізнес-планування та підприємницька діяльність) та розуміння професії:
– здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями;
– здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел;
– здатність бути критичним і самокритичним;
– здатність генерувати нові ідеї (креативність);
– здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми;
– здатність приймати обґрунтовані рішення;
– здатність працювати в команді;
Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях:
– аналізувати цілі і завдання організації бізнесу;
– сформувати навички комплексного підходу до організації власного бізнесу;
– довести необхідність і доцільність використання бізнес-планів для сучасного здійснення власного бізнесу.
Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
Фахові компетентності:
Здатність створювати, удосконалювати та застосовувати кількісні математичні, наукові й технічні методи та комп’ютерні програмні засоби, застосовувати системний підхід для розв’язування інженерних задач галузевого машинобудування, зокрема, в умовах технічної невизначеності.
А саме:
– критичне осмислення передових для галузевого машинобудування наукових фактів, концепцій, теорій, принципів та здатність їх застосовувати для розв’язання складних задач галузевого машинобудування і забезпечення сталого розвитку;
– здатність створювати нові техніку і технології в галузі механічної інженерії;
– усвідомлення перспективних завдань сучасного виробництва, спрямованих на задоволення потреб споживачів, володіння тенденціями
інноваційного розвитку технологій галузі;
– удатність розробляти і реалізовувати плани й проєкти у сфері галузевого машинобудування та дотичних видів діяльності, здійснювати відповідну підприємницьку діяльність.
Soft skills:
– комунікативні навички: письмове, вербальне й невербальне спілкування; – уміння грамотно спілкуватися по e-mail; вести суперечки і відстоювати свою позицію, спілкування в конфліктній ситуації; навички створення, керування й побудови відносин у команді.
– уміння виступати привселюдно: навички, необхідні для виступів на публіці; проводити презентації.
– керування часом – уміння справлятися із завданнями вчасно/.
– гнучкість і адаптивність: гнучкість, адаптивність і здатність мінятися; уміння аналізувати ситуацію, орієнтування на вирішення проблем.
– лідерські якості: уміння спокійне працювати в напруженому середовищі; уміння ухвалювати рішення; уміння встановлювати мету, планувати.
– особисті якості: креативне й критичне мислення; етичність, чесність, терпіння, повага до навколишніх.

Робоча програма