м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

ДЕНЬ РУШНИКА

25-го травня кожного року у багатьох країнах світу шанувальниками творчості відомого британського письменника Дугласа Адамса відзначається День рушника (Towel Day). Протягом цілого дня вони носять всюди з собою рушник, не розлучаючись з ним ні на хвилину, таким чином віддаючи данину пам’яті своєму улюбленому письменникові.

Англійський письменник, драматург і сценарист Дуглас Адамс (Douglas Adams, 1952-2001) у гумористичному романі «Автостопом по галактиці» описав рушник як незамінну для автостопника річ, будь то подорожі по земних дорогах або міжгалактичних просторах. На думку письменника, саме звичайний рушник –  один з найважливіших предметів в побуті туриста. Багато в чому його цінність визначається практичним застосуванням, варіантів якого найбільша безліч. Так, знову ж на думку автора, в рушник можна загорнутися, коли холодно; їм можна накритися, як ковдрою, ночуючи під зірками; на ньому зручно лежати на піщаних пляжах, насолоджуючись п’янким ароматами моря; їм можна розмахувати, подаючи сигнали лиха; обмотати їм голову, щоб не вдихати отруйні гази, або зав’язати очі, щоб не осліпнути побачивши космічних піратів або найяскравіші зірки. Також його зручно використовувати в якості плотика, а можна застосувати і як зброю в рукопашній сутичці, попередньо намочивши … Ну і, звичайно ж, рушник можна використовувати і за прямим його призначенням – в гігієнічних цілях – тобто витиратися ним.

Саме ж свято – День рушникиа – виникло в Британії у 2001 році. Так було покладено початок сьогоднішнього свята, яке з тих пір відзначається щороку 25 травня, охоплюючи все більшу кількість країн і людей, які всюди носять із собою в цей день рушник. А ще розповідають про це свято і його традиції в соціальних мережах своїм знайомим і друзям. Також в ряді країн до цього дня приурочено проведення різних акцій – безкоштовні покази фільмів за творами Дугласа Адамса, розпродажі його книг в книжкових магазинах, ігри-квести та конкурси по різному застосуванню рушника, марші з цим незамінним атрибутом мандрівника та інші заходи.Залишити повідомлення для декана
×