м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

Державне свято – День Незалежності України, встановлений у 1992 році постановою Верховної Ради, – святкується в країні щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР «Акту проголошення незалежності України». Цю подію і вважають датою утворення української держави в сучасному вигляді.
Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті. Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства, що його супроводжувало, у 17 столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця 18 століття, після чого, аж до 20 століття, незалежної української держави не існувало. Після Жовтневої революції 1917 року на Україні позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року і оголосив Українську Народну Республіку – УНР. В Універсалі було проголошено свободу слова, друку, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари. Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, в якому вимагалося дозволити їм ввести свої війська в Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна. Військові успіхи більшовиків змусили керівництво УНР призвати на допомогу Німеччину.

З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію, зайняту більшовиками, що в результаті призвело до її фактичної окупації вже німецькими військами. Приведена до цього громадянська війна і низка інтервенцій завершилися у березні 1919 року в Києві на Всеукраїнському з’їзді Рад прийняттям Конституції «незалежної Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР)». 28 грудня 1920 між УРСР і РРФСР був підписаний «Робітничо-селянський союзний договір про військове і господарське співробітництво», який закріпив залежність УРСР від РРФСР.

Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише наприкінці 20 століття після розпаду СРСР. 24 серпня 1991 Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною демократичною державою і винесла «Акт проголошення незалежності України» на підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.

У День незалежності традиційно проходить безліч урочистих і масових святкових заходів. Не виключенням є й наше місто.

Вітаємо усіх студентів, викладачів та співробітників факультету й університету з Днем Незалежності України та запрошуємо взяти участь у святкових заходах, що відбудуться у нашому місті 24 серпня 2018 року!

 

Залишити повідомлення для декана




×