м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ

День Державного Прапора України, який офіційно святкується щорічно 23 серпня і є державним святом, встановлений Указом Президента України № 987/2004 від 23 серпня 2004 року. До цього День державного прапора святкувався 24 липня і тільки в Києві на муніципальному рівні. Оскільки саме в цей день у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською міською адміністрацією.

Державний прапор України – прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набули значення державних. В середині 17 століття, після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козацтва жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах. Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час на Україні, яка перебувала в складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося. Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг, приблизно такої форми як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини). У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор. Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 року в Росії. 22 березня 1918 року Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 року синьо-жовтий прапор став державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 році – в Карпатській Україні. У період 1917-початку 1919 років синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики.

24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор. 18 вересня 1991 року Постановою президії Верховної Ради України синьо-жовтий прапор затверджено офіційним символом країни. Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформилося як єдино національне на початку 21 століття. Згідно популярної сучасної інтерпретації, жовтий колір символізує стиглі пшеничні ниви, як символ достатку, а синій – ясне небо над ними.

В останні роки до Дня Державного прапора традиційно приурочено проведення комплексу урочистих і роз’яснювально-просвітницьких заходів, присвячених історії прапора та інших державних символів України, тематичних конференцій, круглих столів.

У м. Мелітополь святкові заходи, присвячені Дню Державного Прапора в Україні, розпочнуться 23 серпня 2018 року о 8.30 на площі Перемоги.

Запрошуємо усіх співробітників, студентів та викладачів університету долучитися до урочистостей!

Залишити повідомлення для декана




×