м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

ДЕНЬ АСТРОНОМІЇ

Старт Дню астрономії (Astronomy Day) був дан у 1973 році в Каліфорнії. Президент Астрономічної Асоціації Північної Каліфорнії Д.Бергер (Doug Berger) вирішив, що не варто агітувати людей долати великі відстані, щоб відвідати дні відкритих дверей знаменитих обсерваторій, замість цього потрібно встановити доступні телескопи в багатолюдних місцях – на вулицях, в торгових центрах, парках. Таким чином були об’єднані всі справжні любителі астрономії, а девізом нового астрономічного руху стали слова: «Ті, хто несе астрономію людям» (Bringing Astronomy to the People).

Астрономія (від грец. Ἀστρο «зірка» і νόμος «закон») – одна з найдавніших наук, це наука про Всесвіт, що вивчає розташування, рух, будову, походження і розвиток небесних тіл і систем. Зокрема, астрономія вивчає Сонце й інші зірки, планети Сонячної системи та їх супутники, екзопланети, астероїди, комети, метеороіди, міжпланетні речовини, міжзоряні речовини, туманності, галактики та їх скупчення, чорні діри й багато іншого. Астрономія дозволяє нам бачити історію Всесвіту на власні очі.

День астрономії організовується і спонсорується 14 організаціями, серед яких найбільш впливовими є Астрономічна Ліга, Тихоокеанське Астрономічне Суспільство, Королівське Астрономічне Суспільство Канади, Міжнародний Союз планетаріїв, Американське Астрономічне Суспільство. У 2007 році Астрономічна Ліга почала популяризувати весняний і осінній Дні астрономії, щоб визначити, який з них приверне більше уваги громадськості та зацікавлених організацій.

Весняний День астрономії зазвичай відзначається в суботу – в період з середини квітня до середини травня, поблизу або перед 1-ю чвертю Місяця. Осінній День астрономії відзначається в період з середини вересня до середини жовтня. Тиждень з понеділка до неділі, що включає День астрономії, називається Тижнем астрономії (Astronomy Week).

На Тижні астрономії і особливо в сам День астрономії тисячі астрономічних клубів, наукових музеїв, обсерваторій, планетаріїв в багатьох країнах проводять безліч цікавих заходів, спрямованих на підвищення обізнаності громадськості про астрономію і нашого прекрасного Всесвіту. Це і публічні лекції знаменитих космонавтів, і телеконференції, і спільні проекти, і масові покази зоряного неба. У школах проводяться спеціальні заняття з основ астрономії, а на виставках можна продегустувати космічну їжу.

 

Залишити повідомлення для декана




×