м. Мелітополь, п-т Б. Хмельницького, 18. Кабінет 2.205 Тел.: +380 (619) 423201 e-mail: feb@tsatu.edu.ua

Новини та анонси подій факультету

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЦИРКУ

Щорічно в третю суботу квітня уся світова циркова спільнота і любителі цього дивного мистецтва відзначають надзвичайно веселе свято – Міжнародний день цирку (World Circus Day).

Ініціаторами установи даного свята виступили у 2009 році Європейська циркова асоціація (European Circus Assotiation) і Всесвітня федерація цирку (Federation Mondiale Du Cirque), що діє під патронажем принцеси Монако Стефанії. Тоді Президент Європейської циркової асоціації, в яку на сьогоднішній день входить 21 цирк, Урс Пилс і принцеса Стефанія запропонували всім циркам підтримати ініціативу щорічного святкування Міжнародного дня цирку, який вперше відзначався у 2010 році і з тих пір став щорічним для багатьох країн. Всесвітня федерація цирку, штаб-квартира якої розташована в Монте-Карло, була заснована у 2008 році з метою сприяння розвитку циркового мистецтва і культури в усьому світі. Саме вона і стала ініціатором свята, присвяченого цирку, – 19 квітня 2008 року (в третю суботу квітня) вперше був проведений Європейський день цирку, і цю традицію і вирішено було продовжити при встановленні вже всесвітнього свята – Міжнародного дня цирку.

Цирк вважається одним з найдавніших видів мистецтва, оскільки згадка про всілякі виступи акробатів, жонглерів, наїзників, клоунів … відносять ще до часів Стародавнього Світу. В сучасному своєму вигляді цирк з’явився лише в кінці 18 століття. А його засновником вважається англійський наїзник Філіп Астлей, який дослідним шляхом встановив, що для коней найзручніше в повному галопі бігти і виконувати трюки по колу діаметром 13 метрів. Сьогодні такий діаметр арени дотримується практично у всіх цирках світу. Будучи вмілим наїзником, Астлей показував на арені різні трюки на конях, а пізніше на манеж вийшли вже і інші артисти – акробати, жонглери, канатохідці, клоуни, дресирувальники … З середини 19 століття кількість циркових жанрів збільшувалася і розширювалися технічні можливості вистав і номерів. Найстарішим цирковим стаціонаром вважається цирк Гаетано Чинізеллі в Санкт-Петербурзі, відкритий у 1877 році, який і сьогодні функціонує.

Сучасний цирк – це клоунада, акробатика, еквілібристика, музична ексцентрика, ілюзіонізм, пантоміма, інтермедія та багато іншого. У світі працюють тисячі цирків, і ряд з них мають світову популярність. Наприклад, одна з найдавніших циркових труп світу – Китайський акробатичний цирк «Райське шоу з Піднебесної», або канадський «Цирк Сонця» (Cirque du Soleil), головне достоїнство якого в тому, що він являє собою не просто окрему циркову організацію, а є величезну циркову корпорацію з офісами в кількох країнах світу. А у французькому «Цирку Фрателліні» головні дійові особи – клоуни, а знаменитий американський «Цирк братів Рінглінг і Барнума і Бейлі» вважається одним з перших в процесі модернізації циркової справи. Великий Московський державний цирк – найбільший стаціонарний цирк у світі.

Про цирк написано чимало книг і картин, знято безліч фільмів, йому присвячені Міжнародні циркові фестивалі, найстаріший і найпрестижніший з яких – Фестиваль в Монте-Карло, де розігруються свої циркові «Оскари».

На честь  свята багато цирків влаштовують Дні відкритих дверей, різноманітні вуличні акції, спеціальні програми, виставки, карнавали, благодійні акції та інші заходи. Міжнародний день цирку – це особлива подія для всіх майстрів і шанувальників циркового мистецтва, таке добре, трошки наївне, але щире і прекрасне диво, ім’я якому ЦИРК!

 

 

Залишити повідомлення для декана




×