Щоб відчути смак меду, треба спізнати смак праці.
Народна мудрість
9 жовтня 2015 року викладачі кафедри маркетингу факультету економіки та бізнесу організували зустріч студентів із Василем Васильовичем, який займається бджільництвом вже протягом 40 років. Дана зустріч допомогла студентам дізнатись багато нового про кількісні та якісні характеристики меду, а також про його корисні властивості. Доповідь гостя була поділена на декілька частин. У якості вступу Василь Васильович розповів про те, як він почав займатись збиранням меду, а також про те, що на сьогоднішній день цим бізнесом займається уся його родина. Потім студенти дізнались про основні породи бджіл, а також про те, що кожна блжілка має п’ять очей та може рухатись із швидкістю до 65 кілометрів за годину. У зимовий період бджола живе шість місяців, а влітку – лише один. Враховуючи те, що зустріч була організована у рамках дисципліни товарознавство головним фактом було те, що Василь Васильович розповів про те, як правильно обрати якісний мед. На 100% вірний аналіз може надати лише лабораторна експертиза, але у домашніх умовах для визначення якісного меду використовують такі заходи:
- Якщо накручувати мед на ложку, то він лягає горкою та не переривається.
- Якщо до ємності з медом додати гаряче молоко, то він не згорнеться.
- Якщо краплю меду розтерти між пальцями, то залишається м’яка суміш та не має крупинок.
- Якщо до меду додати краплю йоду, то він не змінить свій колір на синій, бо перетворення на синій колір свідчить про додавання борошна або крохмалю.
- Якщо у мед опустити шматок хліба, то він не намокне.
- Якщо підігріти ложку меду, то якісний обов’язково спалахне.
- Якщо капнути меду на газету, то вона повинна залишитись сухою, намочена газета буде свідчити про те, що мед ще не дозрів.
- Якщо зважити літр меду, не враховуючи посуд, його вага повинна бути близько 1,4 кілограм.
Такі методи оцінки меду існують вже багато років, та найцікавіше те, що якісний мед не має обмежень щодо строку придатності. Василь Васильович поділився власним досвідом та наголосив про те, що розпочинати власну справу ніколи не пізно, але для того, щоб вона стала успішною, потрібно вкласти часточку власної душі, бо саме праця зробила з мавпи людину.
Страхова Карина, студентка 31 МК групи,
голова відділу журналістики ФЕБ