Усій науково-педагогічній спільноті відомо, що з 01.09.2017 р. в повному обсязі набула чинності Угода про асоціацію між ЄС та Україною [1]. У зв’язку з прийняттям Україною курсу на ЄС в державі вже давно було розпочато процес реформування різних сфер життя. Реформування будь-якої сфери життя та діяльності держави й суспільства починається з розробки та прийняття нового законодавства. Реформування не оминуло й систему освіти в Україні, що давно вже цього потребувала. Так, 05.09.2017 р. Верховною Радою України був прийняти новий Закон України «Про освіту» [2], який містить багато нових термінів і понять, нових вимог до стандартів освіти, мовних принципів та інші положення. У межах цієї статті цікавим видається аналіз поняття «академічна доброчесність», закріпленою у ст. 42 Закону України «Про освіту», та зокрема її ч. 4, яка визначає порушення академічної доброчесності [2].
Через те дослідження порушень академічної доброчесності, виникнення поняття самоплагіату та дубліката публікації, їх значення, визначення ознак цих понять, а також природи їхнього походження є актуальним для всього сучасного українського студентства.
Тому початок 2020-2021 навчального року, як і попередніх останніх років, на кафедрі «Менеджменту» Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного було урочисто розпочато із традиційної зустрічі гаранта спеціальності 073 «Менеджмент» -докторки економічних наук, професорки Світлани НЕСТРЕНКО із представниками усіх без вийнятку курсів даної спеціальності з приводу дотримання у стінах ТДАТУ принципів академічної доброчесності.
Початком розвитком академічної доброчесності в українській науці стало прийняття Етичного кодексу вченого України, на загальних зборах відділень Національної академії наук України у квітні 2009 р. [3]. Цей Кодекс визначив загальні принципи роботи вченого, підкреслюючи, що «учений несе моральну відповідальність за наслідки своєї діяльності, що можуть впливати на розвиток людства, збереження природи та духовнокультурної спадщини…» [3]. З таким твердженням важко не погодитися. Саме тому в стінах Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного було розроблено відповідний Кодекс. Саме з цим документом на зустрічі, а пізніше на кураторських годинах кожної академічної групи було ознайомлено студентів спеціальності «Менеджмент».