25 квітня відзначається щорічне екологічне свято – Всесвітній день пінгвінів (World Penguin Day), який закликає людей пам’ятати про необхідність збереження тваринного різноманіття нашої планети в цілому і різноманіття її окремих регіонів і представників зокрема.
Серед тваринного різноманіття Південної півкулі є незвичайний птах, чиє місце в природі цього регіону відіграє дуже важливу роль. Так само, як, білого ведмедя можна назвати одним із символів природи Північного полюса, цього птаха можна з упевненістю назвати одним із символів Антарктиди. Мова йде, звичайно, про пінгвінів, різноманітність видів яких не змінює уявлення про те, де вони живуть –тільки у відкритому морі Південної півкулі. У сімействі налічується 18 сучасних видів пінгвінів. Найбільший з них – це імператорський пінгвін, його зріст може сягати 120 см, а вага – понад 40 кг. Найменший представник виду – малий пінгвін, який не вище коліна дорослої людини, а його вага не перевищує 2,5 кг.
Дата святкування Всесвітнього дня пінгвінів випадає на період, коли проходить міграція пінгвінів на материк з метою спаровування і висиджування яєць.
Винищення пінгвінів людиною після відкриття Антарктиди досягало небачених розмірів, проте в даний час їх популяцію вдалося відновити, хоча під загрозою зникнення перебуває кілька видів цих птахів. Багато в чому це пов’язано з діяльністю людини на островах і прибережних материкових зонах, що входять до ареалу проживання пінгвінів. Саме ці та інші проблеми сприяють тому, що будь-які громадські ініціативи із залучення уваги представників науки, а також міжнародних організацій до життя пінгвінів всіляко підтримуються екологами та природоохоронними організаціями.
Імператорський пінгвін
Малий пінгвін
Хохлатий пінгвін